Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 7 decembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 7 decembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 

  1. Chişinău, sectorul Botanica:

bd.Dacia 3/1, 3/2 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
bd.Dacia 5, 5/4, str.Fulgulești 9999 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:

str.Cartusa, Codrilor, Codrilor 1 str-la, Codrilor str-la, Durleşti, Nicolae Testemiţeanu, Nicolae Testemiţeanu 1 str-la, Nicolae Testemiţeanu 2 str-la, Nicolae Testemiţeanu 3 str-la, Nicolae Testemiţeanu 4 str-la - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Vatra:

str.Luceafărul, Eminescu, Ștefan Vodă - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:

str.Trușeni 999 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Centru:

str.Melestiu 18A, 20, 22, 22A, 24 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Roguleni 26, 35, 53, 65 - în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:

str.Cobzarilor 2 str-la, Cobzarilor 7 str-la, Cobzarilor 8 str-la, Cobzarilor 9 str-la, Izvoarelor, Livădarilor, Potirnichii 3 str-la, Prepeliţei, Schinoasa-Deal, Sitarului - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Chişinău, sectorul Ciocana:

str.Alcedar 1, 2A, 4, A.Izbaș 1-47, 10-40, Arionești 2, 2A, 4, 6, Colonița 1-7, 2-4, 74-190, 77-175, str-la Colonița 1, 2, 3, Haiducul Bujor 53-69, 78-104, str-la Nicolae ilescu Spătaru 1-9, str.Tîrgoviștev 1-25, 6-46, Transnistria 5, Vadul lui Vodă 9, 31, 99-155, 999, 7777, 9001, 9999, 100, 144-196, 888 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.Vadul lui Vodă 19, 21/1, 21/3, Mihai Sadoveanu 9999 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 

  1. Chişinău, sectorul Rîşcani:

str.Florilor 26/2 - în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 

  1. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Goian:

str.Chișinăului, Goian, Ichel, Păcii, Văilor - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:

str.Balcani 36, 40 - în intervalul de timp între 12:00 – 16:00, pentru conectarea clienţilor noi
 

  1. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Stăuceni:

str.A.Mateevici 9999, Ceucari 7, Olimp 2, Stăuceni 99, 999, 9021, 9999 - în intervalul de timp între 12:00 – 16:00, pentru conectarea clienţilor noi
 

  1. Anenii Noi:

s.Bulboaca - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Delacău - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 16:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Floreni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Hîrbovăț - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mereni: str.Alexandru cel Bun, Cobzarilor, Mereni, Unirii, 1 Mai - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mereni: str.B.Glavan, D.Cantemir, Izvoarelor - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Roșcani - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Roşcani - în intervalul de timp 09:40 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Socoleni - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Basarabeasca:

s.Iserlia: str.Comsomoliscaea, Iserlia, Mira - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Cahul:

or.Cahul: str.Alexandr Puşkin, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Libertăţii, Mihail Frunze, Vasile Stroescu, Victoriei, 31 August 1989 - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Cahul: str.Alexei Mateevici, Mihail Frunze, Mircea cel Bătrîn, Republicii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Stroescu, 31 August 1989 - în intervalul de timp 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Găvănoasa - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Giurgiuleşti: str.Independenţei - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Giurgiuleşti: str.Molodejnaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Moscovei - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Roşu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Cantemir:

s.Cîrpeşti - în intervalul de timp 10:30 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Porumbeşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sadîc - în intervalul de timp 13:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 

  1. Comrat (UTA Găgăuzia):

str.Alexandr Puşkin, Galaţan, Gavrilov, Lenin, Pobeda, Tretiakov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chirsova: str.Lenin, Mira, Olimpiiscaea, Vinzavodskaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cioc-Maidan: str. 28 Iunie, Colhoznaea, Comsomoliscaea, Dimova, Grigore Cotovschi, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Molodejnaea, Octeabriscaea, s.Cioc-Maidan, Serghei Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Călăraşi:

str.M.Kogîlniceanu - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bravicea - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Horodiște - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vălcineț: str. 1 Mai, 27 August, 31 August 1989, 8 Martie, 9 Mai, Alecu Russo, Alexandru Cel Bun, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Aron Pumnul, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bogdan Vodă, Ciprian Porumbescu, Codrilor, Constantin Negruzzi, Cuza-Vodă, Dacia, Dimitrie Cantemir, Dragoş Vodă, Fîntînilor, Gavriil Musicescu, Independenţei, Ion Neculce, Iurie Gagarin, Livezilor, Luceafărul, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Miron Costin, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Păcii, Petru Rareş, Rădi, S.Vălcineţ, S.Velicogo, Şcolii, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Ştefan Neaga, Timoşenco, Tineretului, Titu Maiorescu, Traian, Trandafirilor, Valentina Tereşcova, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Victoriei, Volcineţ - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Căuşeni:

s.Cîrnățeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Nicolaevca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Plop-Știubei - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Cimişlia:

s.Ecaterinovca - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Gura-Galbenei: str.Fîntînilor, Gura-Galbenei, Mihai Eminescu - în intervalul de timp 10:30 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Gura-Galbenei: str.Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Mihail Frunze, Hîjdeu, Prietenii, Ştefan cel Mare şi Sfînt
- în intervalul de timp 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 

  1. Criuleni:

s.Bălăbăneşti - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cimişeni - în intervalul de timp 12:00 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Dolinnoe 
- în intervalul de timp 14:00 - 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Ratuș - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Hînceşti:

or.Hînceşti: str.Moraru M., Mitropolit Varlaam - în intervalul de timp 09:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Hînceşti: str.Moraru M., Nicolai Gogol, Pluguşorul, Toma Ciorbă, Vasile Alecsandri, 31 August 1989
- în intervalul de timp 14:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Drăgușenii Noi, s.Horodca - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sărata Merșeni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Ialoveni:

s.Bardar - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dănceni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Răzeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Leova:

str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Ion Luca Caragiale, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Nisporeni:

or.Nisporeni: str.Ciurleasa, Gloriei, Grigore Vieru, Sfîntul Gheorghe - în intervalul de timp 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Nisporeni: str.Constantin Stamati, Crinilor, Mitropolit Petru Movilă, Suveranitatii - în intervalul de timp 14:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Nisporeni: str.Industrială - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Dolna - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 13:15, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vărzărești - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Orhei:

or.Orhei: str.Chișinăului, N.Dimo, V.Lupu, V.Mahu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
or.Orhei: str.Florilor, Iaşi - în intervalul de timp 11:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Biești - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ivancea - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Lucășeuca - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ocnița-Răzeși - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Peresecina: str.Petru Rareş, Mihai Eminescu - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Selişte - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Şercani - în intervalul de timp 13:30 - 15:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 

  1. Străşeni:

or.Străşeni: str.Elena Alistar, Vasile Lupu - în intervalul de timp 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Căpriana - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ciobanca - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Dolna - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Lozova: str.G.Botnaru, G.Posadov, Guţulavca str-la, Guţuleavca, Oanţa, s.Lozovo, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Grosu, Vasile C.Butnaru - în intervalul de timp 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Scoreni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Tătăreşti - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 

  1. Ştefan Vodă:

str. 31 August 1989, Bugeacului, Constructorilor, Suvorovo, Zona industială - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Copceac: Benderscaea str-la, Dzerjinscogo, Lesnaea, Livezilor, Octeabriscaea, Severnaea, Sov.Armii - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Feşteliţa: str.Alexandr Puşkin, Ciapaeva, Dostoevscogo, Lenin, s.Festelita, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Purcari: str.Maxim Gorki, Purcari - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Taraclia:

str.Fontanaia, Lenin, Poştei str-la, Timireazev - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
or.Tvardiţa: str. 28 Iunie, Ciapaeva, Comsomoliscaea, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Nikolai Vatutin, Octeabriscaea, Serghei Lazo, Tvardiţa - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Teleneşti

s.Brînzenii Noi - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Ciulucani - în intervalul de timp 13:00 - 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
05.12.2018