Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 6 aprilie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 6 aprilie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
str.Ghica Vodă 1A, 1/1, 1B, Independenţei 26/3, 28, 28/1, 28/3, 28A, 30/6 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.Independenţei 24/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.Bogdan Vodă, Bogdan Vodă str-la, Chişinăului, Decebal, Grigore Ureche, Livezilor, Serghei Lazo, Soltana, Teilor, Viilor, Vîlcelei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
3.      Chişinău, sectorul Centru:
str.Academiei 15/1 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4.      Basarabeasca:
s.Carabetovca: str.Grigore Vieru, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ţvetocinaea - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sadaclia: str.31 August 1989, Cogîlnic, Grigore Cotovschi, Vasile Alecsandri, Voczalinaea, Zelionaia, Şcolinaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5.      Cahul:
s.Bădicul Moldovenesc - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Giurgiuleşti: str.Dunaiscaea, Independenţei, Plotnicova, Pogranicinaea, Sov.Armii - parţial în intervalul de timp între 14:30 - 15:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Tartaul de Salcie - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
6.      Cantemir:
s.Chioselia - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciobalaccia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 11:00, pentru lucrări de conectare a branşamentului
s.Goteşti - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 16:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
7.      Comrat (UTA Găgăuzia):
str.Bauman, Bugeacului, Ceapaev, Comsomoliscaea, Dutlov, Dzerjinski, Ferapontevskaea, Fontannaea, Grigore Cotovschi, Hristo Botev, Ialpugskaea, Maxim Gorki, Mihail Lermontov, Piotr Ceaikovski, Pobeda, Solnecinaea str-la, Stroitelnaea str-la, Studenţilor, Tanchiştilor, Tretiakov, Vasili Şukşin, Vinica, Voroşilov - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Ceadîr-Lunga: str.Anton Cehov, Anton Macarenco, Bugeacului, Iurie Gagarin, Lev Tolstoi, Serghei Koroliov - în intervalul de timp între 11:00 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Ceadîr-Lunga: str.Lenin, Pervomaischii str-la, Tanasoglo - în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cazaclia: str.24 August, Goricogo str-la, Grigore Cotovschi, Maxim Gorki, Ostrovscogo str-la, Vladimir Maiacovski str-la - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
8.      Călăraşi:
s.Bahmut, staţia Bahmut - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Hogineşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
9.       Căuşeni:
s.Baimaclia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Fîrlădenii Noi, s.Tănătarii Noi - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sălcuţa - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ursoaia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
10.   Criuleni:
s.Boşcana - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Hîrtopul Mare - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11.   Hînceşti:
str.Alexandru cel Bun, Demnitatea, Industrială - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Bujor - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Drăguşeni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Lăpuşna: str.50 Let Octeabrea, Alexandru Lăpuşneanu, Ioana Iakir, Ioana Iakir str-la, Iurie Gagarin, Molodejnîi str-la, Pobeda, Sovetov, Sovetov str-la, Şelepukina - în intervalul de timp între 08:00 - 09:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mingir - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Negrea - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru renovarea LEA
s.Pogăneşti - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
12.   Ialoveni:
str.Mitr.P.Movilă, Alexandru cel Bun - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Malcoci - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ruseştii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
13.   Leova:
s.Covurlui - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
14.   Nisporeni:
str.Chişinăului, Toma Ciorbă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 15:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
15.   Orhei:
s.Ciocîlteni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Isacova - în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Jeloboc - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Piatra - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Vatici - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
16.   Străşeni:
str.Şota Rustaveli, Liviu Deleanu, M.Lomonosov, V.Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru reconstrucţia liniei electrice aeriene
or.Bucovăţ: str.Alecu Russo, Alexandru Donici, Bîcoveţ, Dimitrie Cantemir, Fabricii, Ion Creangă, Livezilor, Livezilor Str-La, Maria Magdalena, Mihai Eminescu, Miron Costin, Novaea, Sadovîi Str-La, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp 10:00 – 14:00
s.Cojuşna: str.C.Negruzzi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Oneşti - în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
17.   Ştefan Vodă:
s.Ermoclia - în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Răscăieţi: str.Dneprodzerjinscaia - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tudora - în intervalul de timp între 13:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
18.   Taraclia:
s.Albota de Sus: str.Fiodor Idjilov - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
19.   Teleneşti:
s.Chiştelniţa - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.

Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
04.04.2018