Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 4 ianuarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 4 ianuarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Botanica:
bd.Dacia 999 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2. Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Dacia 9999, Băcioi 9999 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
3. Chişinău, sectorul Centru:
șos.Hîncești 180, 204-238, 217, 229-279, 9999, V.Covtun 2-40, 3-37, str-la V.Covtun 12 - în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 ora), pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
4. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:
str.Prieteniei, I.Vatamanu, Bogdan Petriceicu Hașdeu, 8 Martie - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5. Anenii Noi:
str.Alexandr Puşkin, Cernîşevski, Miciurin, Serghei Koroliov, Zarecinaea - parţial în intervalul de timp între 11:30 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.Podgornaea, Tighina - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Bulboaca - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Floreni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Todireşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6. Basarabeasca:
str.Karl Marx, Sovetskaea, Vasilii Ceapaev - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
7. Cahul:
s.Găvănoasa - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
8. Cantemir:
s.Toceni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
9. Comrat (UTA Găgăuzia):
s.Congazcic: str.Iurie Gagarin, Mira, Mitula, Molodejnaea - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10. Călăraşi:
s.Onișcani - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 16:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sipoteni: str. 31 August 1989, Alexei Mateevici, Chişinăului, Dimitrie Cantemir, Gloria, Gloriea, Învăţătorilor, Miron Costin, Sipoteni, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tochile - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11. Căuşeni:
str.A.Mateevici, Calea Brezoii, Constantin și Elena, Trei Fîntîni, Meșterul Radu, Meșterul Voicu, str-la 2, 3 Trai Fîntîni, V.Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
12. Criuleni:
str.Alexandru cel Bun, Chişinăului, Coţofană, Doina, Miciurin, Miciurin str-la, Mioriţa, Naberejnaea, Nistrului, Orgheevscaea, 31 August 1989 - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
13. Hînceşti:
str.A.Mateevici, Ion Fulga, I.Gagarin, N.Nekrasov, Oleg Coșevoi, Osipenko, Șleahul Mereșenilor, Tricolorului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bratianovca - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Calmațui - parţial în intervalul de timp între 10:10 - 17:10, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Drăguşeni - în intervalul de timp 09:30 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Drăguşeni Noi - în intervalul de timp 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Drăgușenii Noi - parţial în intervalul de timp între 10:05 - 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
14. Nisporeni:
or.Nisporeni: str.Basarabia, Grigore Adam, Ion Soltîs, Luceafărul, Mihail Frunze, Suveranităţii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Toma Ciorbă - în intervalul de timp 08:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Nisporeni: str.Ciurleasa, Industrială, Troița Duminicii - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
15. Străşeni:
str.Alexei Şciusev, Andrei Jereghi, Aron Pumnul, Eugen Coca, Grigore Ureche, Ioan Vodă, Păcii, Petru Rareş, Trandafirilor, Valeriu Cupcea, 8 Martie - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Codreanca - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Zamcioji - în intervalul de timp 08:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
16. Ştefan Vodă:
s.Crocmaz: str.Chirov, Colhoznaia, M.Frunze, Sovetscaia - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ermoclia: str.Alexandru cel Bun, Cauşanscaea, Dimitrie Cantemir, Doina, Grigore Cotovschi, Guseva, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Proletarscaea, s.Ermoclia - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ermoclia: str.Maslova - parţial în intervalul de timp între 11:30 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
17. Taraclia:
str.Lenin, Ștefan cel Mare, Teatralinaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ciumai: str.Chișinăului, Gagarin, Matrosov, Ciumai, s.Mirnoe: str. 8 Martie, Stepnaia, Mirnoe - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tvardiţa: str.Dimitrova, Lenin - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
18. Teleneşti:
s.Băneștii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
02.01.2019