Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 15 iunie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 15 iunie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
str.Minsk 33A, Plaiului 6-8, 18, 28-50, 11-35, str-la Plaiului 5, Riga 1-7, 17, 10-38, Talin 13 - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
2.      Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Ştefan cel Mare, Sf.Maria, Iurie Gagarin, Garofiţa, Crizantemelor, Albişoara - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
3.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Alba Iulia 5, A.Marinescu 1-11, 2-36, Dealul Morilor 10, Floreşti 1-35, 2-40, Ineşti 6, 6A, Ion Luca Caragiale 29-33, 30-34, Perilor 1, 2-10, Spicului 104, 106, 108 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Doina şi Ion Aldea-Teodorovici 14/2 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Doina şi Ion Aldea-Teodorovici 16/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.M.Cibotari 20, Piaţa Marii Adunări Naţionale 9001, Ştefan cel Mare 103/2, 103, 999, 9003, 9999 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4.      Chişinău, sectorul Ciocana, com.Coloniţa:
str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Budeşti, Maria Drăgan, Mircea Cel Bătrîn, Stejarilor, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului, Tohatin, Vasile Alecsandri, 31 August - în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
5.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Anton Pann 19, Colina Puşkin 4, 8A, Ion Pruncul 2-24, 3, 9, 13, Mitr.Bănulescu Bodoni 20, 9001, 9005, 9006, P.Rareş 33, 35, 37 - în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
6.      Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Hulboaca:
str.C.Negruzzi, M.Eminescu, Sf.Vineri, Ştefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
7.      Anenii Noi:
s.Cobusca Nouă: str.Chişinăului, Cobusca Nouă, Mihai Eminescu, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
8.      Cahul:
s.Colibaşi: str.Crasnov, Grănicerilor, Libertăţii, Mihail Frunze, Octeabriscaea, Uliţa Mare, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 14:00- 15:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Giurgiuleşti: str.Bez Uliţ, Chişinăului, Dunaiscaea, Independenţei, Sportivă - în intervalul de timp 08:30 - 09:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Roşu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Văleni - parţial în intervalul de timp între 15:30- 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Zîrneşti - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
9.      Cantemir:
s.Porumbeşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Tartaul - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Vulcăneşti: str.Lenin, Mihail Frunze, Sportivnîi str-la - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 15:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Beşalma: str. 1 Mai, 1 Mai str-la, Bogdan Hmelniţki, Grigore Cotovschi, Lenin, Vasilii Ceapaev - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Chioselia Rusă, s.Chioselia Mare (cons.juridici) - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Chiriet-Lunga: str.Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Maxim Gorki, Serghei Lazo, Svoboda, Voczalinaea - în intervalul de timp 10:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Chiriet-Lunga: str.Mira, N.Berzarin - în intervalul de timp 09:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Cioc-Maidan: str. 28 Iunie, Colhoznaea, Comsomoliscaea, Dimova, Grigore Cotovschi, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Molodejnaea, Octeabriscaea, s.Cioc-Maidan, Serghei Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Tomai: str.Iurie Gagarin, Karl Marx, Lenin, Molodejnaea, Sadovaea, Stepnaea, Şcolinaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
11.   Călăraşi:
s.Hogineşti - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Rădeni - parţial în intervalul de timp între 10:45 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ţibirica - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
12.   Căuşeni:
str.Calea Brezoii, Trei Fîntîni, str-la Păcii, str-la Trei Fîntîni, str-la 2, 3 Trei Fîntîni, V.Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cîrnăţeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Leuntea, s.Valea Verde - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Leuntea: str.A.Puşkin, Chirov, Cicalov, Gherma Titov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sălcuţa - în intervalul de timp 10:00 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Tănătarii Noi - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 15:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
13.   Cimişlia:
or.Cimişlia: str. 27 August, Alexandru cel Bun, Alexandru cel Bun str-la, Alexandru Donici, Ioan Vodă, Ion Creangă, Perciun A. - în intervalul de timp 08:30 - 09:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Cimişlia: str.Barbu Lăutaru, Cimişlia, Livezilor, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Hîrtop - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ivanovca Nouă - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Satul Nou - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
14.   Criuleni:
s.Dubăsarii Vechi - în intervalul de timp 15:00 - 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Maşcăuţi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
15.   Hînceşti:
s.Anini - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Călmăţui - în intervalul de timp 10:00 - 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Cărpineni: str.A.Donici, Ştefan Vodă, Biruinţa, B.P.Hajdeu, B.Glavan, Botanica, Calinin, Independenţei, Ion Creangă, Gagarin, Leovscaia, M.Gorikii, M.Frunze, Molodejnaia, Morozov, Ogorodnaia, Oleg Coşevoi, Pervomaiscaia, Sverdlova, Tcacenco, Zorile - parţial în intervalul de timp 10:00 – 20:00
s.Căţeleni - în intervalul de timp 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Horjeşti - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Lăpuşna: str. 28 Iunie, 50 Let Octeabrea, Alexandru Lăpuşneanu, Bahmeta, Codrilor, Comarova, Dimitrie Cantemir, Doina, Duminica Mare, Eugen Ungureanu, Gheorghe Chiriţa, Grigore Cotovschi, Hînceşti, Ioana Iakir, Ioana Iakir str-la, Iurie Gagarin, Lalele, Matrosov, Mehanizatorov, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihail Lermontov, Molodejnîi str-la, Pobeda, Podiş, Renaşterii, Sadovaea, Salcîmilor, Şcolinaea, Şelepukina, Serghei Kirov, Serghei Kirov str-la, Sfatul Ţării, Sfînta Treime, Sovetov, Sovetov str-la, Umanscogo, Vasilii Ceapaev, Viilor, Vladimir Maiacovski - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Nemţeni - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Rusca - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Şipoteni: str.Izvoarelor, Salcîmilor, Sfîntul Gheorghe, Şipoteni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
16.   Ialoveni:
str.Alexandru Hîjdeu, Aurel David, Cetatea Albă, Ialoveni, Ialoveni str-la, Libertăţii, 27 August - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Alexandrovca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Condriţa - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru conectarea clienţilor noi
s.Dănceni - în intervalul de timp 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Răzeni - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Răzeni - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 20:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17.   Leova:
s.Borogani - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cneazevca: str.Aurora, Cneazevca, Şcolilor str-la - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ochiul Roş - în intervalul de timp 09:00 - 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Orac - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
18.   Nisporeni:
or.Nisporeni: str. 1 Mai, Dacia, Tineretului, Vasile Alecsandri, Victoriei, Viilor - în intervalul de timp 09:20 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Valea-Trestieni - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
19.   Orhei:
or.Orhei: str. 31 August 1989, Aluniţa, Baladelor, Constantin Brîncuşi, Făguraş, Lăcrămioarelor, Meşterul Manole, Meşteşugarilor, Nistreană, Sfînta Ana, Viorelelor, Zidarilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Orhei: str.Ioana Iakir, Piatra Neamţ, Unirii - în intervalul de timp 13:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Ivancea - în intervalul de timp 09:20 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Lucaşeuca - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 19:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
20.   Străşeni:
s.Făgureni - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Sadova - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Vorniceni: str. 1 Mai, Alexandru Cel Bun, Alexandru Cosmescu, Alexandru Ioan Cuza, Alexandru Plămădeală, Alexei Mateevici, Barbu Lăutaru, Burebista, Constantin Balaur, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Decebal, Dimitrie Cantemir, Doctor Chiriac, Dragoş Vodă, Dumenilor, Eugen Coca, Gavriil Musicescu, Georghe Asachi, Grigore Ureche, Ion Creangă, Ion Luca Caragiale, Ion Mocanu, Livezilor, Liviu Deleanu, Mihai Sadoveanu, Mitropolit Varlaam, Morilor, Nicolae Milescu Spătaru, Petrăriilor, Petru Rareş, Protoereul Erofei, Sfatul Ţării, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului, Tudor Vladimirescu, Victoriei, Vorniceni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
21.   Ştefan Vodă:
s.Popeasca: str.Cotovschi, I.Creangă, I.Soltîs, Iscra, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:15, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
22.   Taraclia:
s.Copceac: str.Ostrovscogo, Mira, s.Copceac - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Corten: str.Dimitrova, Gheorghi Jucov, Micurina - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Musaitu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Tvardiţa: str.Lenin - în intervalul de timp 14:30 - 15:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Tvardiţa: str.Serghei Lazo - în intervalul de timp 13:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
23.   Teleneşti:
s.Chişteliniţa - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sărătenii Vechi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Ţînţăreni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
12.06.2018