Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 14 decembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 14 decembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
 
str.Albița 8-14, 15, 32, Decembriștilor 32-54, 39-49, Simeon Murafa 33-37, 34-38 - în intervalul de timp între 09:20 - 14:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Banatului 103-113, 9001, Belgrad 22-62, 999, 9999, bd.Cuza Vodă 10, 12, 14, str-la 2 Lvov 63, str-la 3 Lvov 52-80, str-la 5 Lvov 11-19, 12-20, str-la 6 Lvov 11-19, str.Praga 82, Varșovia 2, 2A, 5, 6, 9001 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Cernica 1, 2-16, Dumbrăvii 7-27, Fîntînilor 2, 14-16, 28, Mazililor 32-34, Melestiu 1, 2-10, str-la Melestiu 2-10, 5, Odesa 35-67, 48-64, str-la 6 Odesa 2-6, Simeon Murafa 41, Stolniceni 34/3, 34/4, 34/5, 34/6, Tecuci 1, 2-6, Teilor 9/3, Tisa 1-9, 4-10, Valea Trandafirilor 9001, 9999, V.Zarzăr 3B, Zaim 1-7, 2-10, 32, 83 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.N.Titulescu 14 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
 
2.      Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
 
s.Brăila: str.Trandafirilor, Renașterii, Mitr.Petru Movilă, Livezilor, Bujorilor - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
 
3.      Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
 
str.Caucazului, Gh.Asachi, Mitr.Dosoftei, Răzeșilor - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
 
4.      Chişinău, sectorul Centru:
 
str.Sfatul Țării 15, 17 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Sfatul Țării 17, 21 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Veronica Micle 1A, Armenească 45 - în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
5.      Chişinău, sectorul Ciocana:
 
str.Maria Drăgan 38/2, 38/3, 42 - în intervalul de timp între 10:10 - 14:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.Voluntarilor 9, 10, 10A, 12, 12/1, 12/2, 12/3, 14, 14/1, 14/3, 999 - în intervalul de timp între 11:00 - 13:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
 
6.      Anenii Noi:
 
s.Balmaz, s.Mirnoe, s.Troița Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Delacău - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Hîrbovăț - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Mereni - parțial în intervalul de timp între 10:00 – 12:00, pentru conectarea noului consumator
s.Mereni: str.B.Glavan, D.Cantemir, Izvoarelor - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Roșcani - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
 
7.      Cahul:
 
str.Alexandru Ioan Cuza, Ciprian Porumbescu, C.Negruzzi, Fîntînilor, Ion Luca Caragiale, Izvoarelor, Orhei, Ștefan cel Mare, Tineretului - parțial în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru conectatea noului consumator.
s.Alexandru Ioan Cuza: str. 31 August 1989, Enescu George, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Viilor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cotihana - parțial în intervalul de timp între 15:00 – 16:00, pentru conectarea noului consumator
s.Găvănoasa - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Moscovei - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
 
8.      Cantemir:
 
s.Tartaul - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
 
9.      Comrat (UTA Găgăuzia):
 
or.Comrat: str.Alexandr Puşkin, Galaţan, Gavrilov, Lenin, Pobeda, Tretiakov - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Congaz: str. 28 Iunie, Bugeacului, Buiuclî, Cosmonauţilor, Dokuceaev, Jdanov, Kalinin, Lenin, Maxim Gorki, Miciurin, Miciurin str-la, Nikolaev, Novaea, Octeabriscaea, Ohotniceaea, Pionerilor, Priozernaea, Serghei Kirov, Serghei Kirov str-la, Serghei Koroliov, Sovetscaea, Stroitelnaea, Sverdlov, Vasilii Ceapaev, Vinogradnaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
10.   Călăraşi:
 
s.Pîrjolteni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Săseni - parțial în intervalul de timp între 15:00 – 16:30, pentru conectarea noului consumator
s.Sipoteni: str. 31 August, A.Mateevici, Chișinăului, D.Cantemir, Gloria, Învățătorilor, M.Costin, Ștefan cel Mare, Tochile - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Țibirica - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 16:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
 
11.   Căuşeni:
 
str. 1 Mai, Ana și Alexandru, str-la Bolinicinîi, A.Ghidirim, Iurii Gagarin, Unirii - parțial în intervalul de timp între 09:00 – 11:00, pentru conectarea noului consumator
str.Alba Iulia, Ana și Alexandru, A.Ghidirim, Iurii Gagarin, M.Eminescu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Opaci - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
 
12.   Cimişlia:
 
str.Doinelor, Șciusev, Cimișlia, Gh.Cojbuc, Gr.Ureche, str-la Gr.Ureche, A.perciune, Ștefan Vodp, V.Alecsandri, str-la V.Alecsandri - parțial în intervalul de timp între 09:00 – 11:00, pentru conectarea noului consumator
s.Cenac - parțial în intervalul de timp între 10:00 - 11:30, pentru conectatea noului consumator.
s.Gradişte - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
13.   Criuleni:
 
str.Alexandru cel Bun, Chişinăului, Coţofană, Doina, Miciurin, Miciurin str-la, Mioriţa, Naberejnaea, Nistrului, Orgheevscaea, 31 August - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bălăbăneşti - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 18:01, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cimișeni - parțial în intervalul de timp între 15:00 - 16:30, pentru conectatea noului consumator.
s.Coșernița - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Răculești - parțial în intervalul de timp între 12:30 - 14:00, pentru conectatea noului consumator.
 
 
14.   Hînceşti:
 
str.Alexandru cel Bun, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Chişinăului, Cogîlnic, Columna, Cuza-Vodă, Gheorghe Coşbuc, Gheorghe Coşbuc str-la, Ion Luca Caragiale, Mărţişor, Nicolae Milescu Spătaru, Serghei Lazo, Tamara Ciobanu - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciuciuleni - parţial în intervalul de timp între 10:10 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
15.   Ialoveni:
 
s.Condrița - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Pojăreni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Văsieni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:00, pentru conectarea clienţilor noi
 
 
16.   Leova:
 
s.Tigheci - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
 
17.   Nisporeni:
 
str.Grigore Adam, Ion Creangă, Ion Soltîs, Mitr.Varlaam, Sf.Maria, Suveranității, Ștefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 13:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Milești - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
18.   Orhei:
 
str.Chișinăului, N.Dimo, V.Lupu, V.Mahu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Nistreană - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Nistreană - parțial în intervalul de timp între 09:00 – 10:30, pentru conectarea noului consumator
s.Biești - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Biești, s.Slobozia-Hodorogea, s.Chiperceni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Brănești - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Morozeni - parțial în intervalul de timp între 13:00 – 15:00, pentru conectarea noului consumator
 
 
19.   Străşeni:
 
or.Bucovăţ: str. 31 August 1989, Alecu Russo, Bîcoveţ, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Novaea, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, s.Căpriana, s.Ciobanca, s.Pănăşeşti, s.Rassvet - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Roşcani - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
20.   Ştefan Vodă:
 
s.Cioburciu: str. 1 Mai, 28 Iunie, B.Glavan, Calinin, Cernova, Lenin, S.Lazo, Ștefan cel Mare, Cotovschi - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Copceac: str. 28 Iunie, 31 August 1989, Bulgară, Ciapaeva, Comsomoliscaea, Grigore Cotovschi, Lenin, Livezilor, Molodejnaea, Serghei Lazo, Viilor, Vinogradnaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Copceac: Benderscaea str-la, Dzerjinscogo, Lesnaea, Livezilor, Octeabriscaea, Severnaea, Sov.Armii - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ermoclia: str.Maslova - parțial în intervalul de timp între 10:00 – 13:00, pentru conectarea noului consumator
 
 
21.   Taraclia:
 
str. 60 Ani ai U.R.S.S., Dimitrov, Fontanaia, Inzov General, Karl Marx, Lenin, Novopojarskaia, Sadovaea, Serghei Kirov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
22.   Teleneşti:
 
str. 31 August, 8 Martie, Dacia, Plopilor, Sportivă - parțial în intervalul de timp între 09:05 – 10:40, pentru conectarea noului consumator
str.A.Marinescu, A.Plămădeală, Luceafărul, Ștefan Neaga, Victoriei - parțial în intervalul de timp între 11:00 – 13:00, pentru conectarea noului consumator
s.Budăi - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
11.12.2018