Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 11 ianuarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 11 ianuarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Alexei Mateevici str-la, Chişinăului, Dealul Leului, Mihai Eminescu, Mitropolit Petru Movilă, Mitropolit Petru Movilă str-la, Munceşti, Păcii, Sîngera, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Calea Ieșilor 9/3, 11/2, 11/4, 13, 15, 15/2, 17, 19, 19/2, 43, Călărași 1-21, 2-20, Drumul Crucii 2-10, 5-17, str-la Drumul Crucii 1, Florile Dalbe 3, 5, 8, Milano 1, 2-50, 9001, Trei Crai 1-7, 6, Trușeni 5-11, 12-18, Țărînii 1-9, 2-6 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Doina şi Ion Aldea-Teodorovici 19-37, 20-40, 190, Ion Luca Caragiale 2-6, 3-5, Ion Pelivan 18, 19, 9999, M.Lătărețu 5, N.Costin 2-48, 7-47 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
3. Chişinău, sectorul Centru:
str.A.Pușkin 30, 44, 44/1, 44V, Alexandru cel Bun 49, 51, 62, 62A, 98, Columna 113, Octavian Goga 25, 26, Ștefan cel Mare 136 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.Cetatea Chilia 73, Frumoasa 12, 13, 15, șos.Hîncești 20, 22B, Lăpușnei 1-7, 4-10, Muzelor 8, N.Moroșanu 1, Onești 2, Tudor Gheorghe 10 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
4. Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Podul Înalt 20/6 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.N.Dimo 1/3, Kiev 2 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.N.Dimo 5/4, 7/2 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6. Anenii Noi:
str.Chişinăului, Concilierii Naţionale, Mărţişor, Zoia Kosmodemianskaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Bulboaca - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Chetrosu - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Floreni - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Speia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
7. Basarbeasca
or.Basarabeasca: str. 24 August Jd, Crasnoarmeiscaea Jd, Depoului Jd, Puteiskaea Jd, Serghei Kirov JD, Serghei Lazo JD, Vasilii Jukovski, Vasilii Jukovski JD, Verhnii str-la Jd, 24 August - în intervalul de timp 10:20 - 11:20, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Basarabeasca: str.Karl Marx, Octeabriscaea, Şkolinaea, 28 Iunie - în intervalul de timp 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Abaclia: str.Ion Secrieru, Ion Soltîs, Moldova - în intervalul de timp 11:30 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
8. Cahul:
s.Alexandru Ioan Cuza: str.Alexei Mateevici, Ceapaev, Dimitrie Cantemir, Enescu George, Eneş Gheorghe, Iurie Gagarin, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Poştei, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tihaea, Traian, Tudor Vladimirescu, Viilor - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Colibaşi: str.Alba Iulia, Ion Creangă, Ivan Zaikin, Mihail Frunze, Nouă, Prietenia, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
9. Cantemir:
s.Chioselia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Lărguţa - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
10. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Ceadîr-Lunga: str.Maria Slavioglo, Miciurin, Persicovaea, Vişniovaea - în intervalul de timp 14:30 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Chiriet-Lunga: str.Cutcevici, Engels, Karl Marx, Lenin - în intervalul de timp 11:30 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Chiriet-Lunga: str.N.Berzarin, Mira - în intervalul de timp 09:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Cioc-Maidan: str.Grigore Cotovschi, Serghei Lazo - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Copceac: str.Calinina, Suvorova, 8 Martie - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11. Călăraşi:
s.Vărzăreştii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
12. Căuşeni:
str.Ciocana, Ciocana Mică, Dragoş Vodă, Fîntînilor, Ion Soltîs, Miron Costin, Petru Rareş, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt 5 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 6 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 7 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 8 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 9 s-la, Toma Miron - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cîrnățeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Săiți - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
13. Cimişlia:
s.Satul Nou - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
14. Criuleni:
s.Răculeşti - în intervalul de timp 15:00 - 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Zolonceni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
15. Hînceşti:
str.Alba Iulia, Florilor, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Calmațui - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Caracui - în intervalul de timp 10:00 - 11:45, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
16. Ialoveni:
str.Albinuţa, Bujorilor, Ghiocel, Hîrtop, Ion Aldea-Teodorovici, Iurie Gagarin, Macilor, Mărţişor, Speranţa, Toporaşilor, Viilor, Viilor str-la - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bardar - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Răzeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
17. Nisporeni:
s.Vărzărești: str. 31 August, D.Cantemir, Gh.Enescu, Trandafirilor, Unirii - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Zberoaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 14:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
18. Orhei:
s.Bulăieşti - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Lucăşeuca, s.Selişte - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Piatra - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
19. Străşeni:
s.Lozova: str.Acad.I.Grosul, Dumbrăviţa, Grigore Vieru, Prieteniei, s.Lozovo, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Micleuşeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Romăneşti: str.Rafael Haceaturean, Romăneşti, Şcolii - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
20. Ştefan Vodă:
s.Cioburciu: str. 1 Mai, 28 Iunie, Calinin, Cecvora, Cernova, Comsomoliscaia, Lenin, Păcii, Șesului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
21. Taraclia:
s.Orehovca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
22. Teleneşti:
s.Inești - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Scorţeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
09.01.2019