Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri, 9 ianuarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri, 9 ianuarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Botanica, s.Brăila:
str.Renașterii, s.Băcioi: str.Renașterii, Rezeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
2. Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Sf.Elena, Băcioi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
3. Chişinău, sectorul Botanica, s.Frumușica:
str.I.Vatamanu, Lozioara, Pășunilor, Plugarilor, Sf.Elena - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

4. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Codrilor 999 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
5. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Balcani, Durlești, Mitr.P.Movilă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
6. Chişinău, sectorul Buiucani, s.Dumbrava:
str.Bot Mihai, Buiucani, D.Cantemir, Igor Vieru, Ioan Botezătorul, La Răscruce, Maria Cibotari, Mihail Sadoveanu, Prieteniei, Rareştii, Teilor, Zavoiului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Bot Mihai, Buiucani, Durlesti, Igor Vieru, Ioan Botezătorul, La Răscruce, Maria Cibotari, Mihail Sadoveanu, Mitropolit Petru Movilă, Prieteniei, Vierul, Zavoiului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
7. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Costiujeni, Dumbrăvii, Gutuilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
8. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Matei Basarab 11 - în intervalul de timp între 09:25 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
9. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Făurești:
s.Făurești - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
10. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:
str.Drumul Petricani, Dumbrăvii, Petricani, Salcîmilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11. Anenii Noi:
s.Bulboaca - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Floreni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Zolotievca - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 15:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
12. Basarabeasca:
str.Grigore Cotovschi, Karl Marx, Octeabriscaea, Şkolinaea, Voczalnaea, 28 Iunie - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
13. Cahul:
s.Alexandrfield: str. 8 Martie - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 16:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Burlăceni - în intervalul de timp 09:00 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
14. Cantemir:
s.Cîrpeşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
15. Comrat (UTA Găgăuzia):
str.Alexei Şciusev, Barladeana, Boris Glavan str-la, Briulova, Ciachira, Cikalov, Coroleva, D.Caracebana, Dorojnîi str-la, Dumitru Caraciobanu, Gheorghi Jucov str-la, Mihail Tuhacevski, N.Krupskaea, Ostrovscogo, Serghei Esenin, Taras Şevcenco, Zlatova, Zoia Kosmodemianskaea str-la - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
16. Căuşeni:
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
17. Cimişlia
s.Gradişte - în intervalul de timp 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
18. Criuleni:
s.Pașcani (casnici nu-s, mine de piatră) - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
19. Hînceşti:
s.Calmațui - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cărpineni: str.Chirov, Cicalova, Coroleva, Egorova, Gheorghe Coşbuc, Izvoarelor, Mira, N.Berzarin, Octeabriscaea, Vişnevîi - în intervalul de timp 10:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Minjir - în intervalul de timp 13:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Mirești - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
20. Ialoveni:
str.Alexandru Cristea, Cireşilor, Constantin Negruzzi, Moldova, Poeniţa, Spicului, Timişoara - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Ţipala - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
21. Nisporeni:
str.Alexandru cel Bun, Barbu Lăutaru, Bogdan Vodă, Ciprian Porumbescu, Cristeștilor, M.Eminescu - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
22. Orhei:
or.Orhei: str.Ciprian Porumbescu, Gheorghe Asachi, Vasile Mahu - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
or.Orhei: str.Dorobanţilor, Meşteşugarilor, Pluguşorului, Răzeşilor, Valul lui Troian - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Orhei: str.Mihail Mîndru, Susleni, Trosceanskaia, Zemţov - în intervalul de timp 08:45 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Piarta 
- în intervalul de timp 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Piatra - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
23. Străşeni:
str.Alexei Şciusev, Andrei Jereghi, Aron Pumnul, Eugen Coca, Grigore Ureche, Ioan Vodă, Păcii, Petru Rareş, Trandafirilor, Valeriu Cupcea, 8 Martie - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cojușna: str.B.Glavan, Decebal, R.Lomtadze, M.Viteazul, Sirețcaia, Ștefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
24. Ştefan Vodă:
str.Alexandru cel Bun, Livezilor - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:10, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
25. Taraclia:
str.Felix Dzerjinski, Iurie Gagarin, Karl Marx, Lesnaea, Matrosov, Nicolai Gogol, Panov, Pervomaiscaea, Vasilii Ceapaev, 28 Iunie - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
26. Teleneşti:
s.Chițcanii Vechi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
02.01.2019