Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri, 23 mai 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri, 23 mai 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
str.Grenoble 130-132, 169-199, 9999, 199/2, Independenţei 14, Traian 12/2, 12/3, 14/4, 16/2, 20, 20A, 22, 23/1, 24, 26, 9999 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Valea Crucii 2, bd.Dacia 50 ap.268A - în intervalul de timp între 10:00 - 15:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
2.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.V.Coroban 1-37, 2-32, N.Bălcescu 1-23, 2-32, Suceviţa 11/1, 11A, 13, 15, Virtuţii 1-13, 2-6 - în intervalul de timp între 08:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
3.      Chişinău, sectorul Centru:
str.Fîntînilor 2G, 16, 28, Odesa 63/1, 67, Stolniceni 34/3, 34/6, Valea Trandafirilor 9001, Mayililor 32/1, 34 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru  lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Grădinilor 23 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Ismail 84 scara 1-3 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4.      Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Vieru 43/3, 49A, 53/3, 54, 55, 55/1,2 - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
5.      Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Cărămidarilor 23-79, 56-94, L.Rebreanu 38/1, Movileni 1-51, 2-32, Sf.Paraschiva 9-27, Uzinelor 75 - în intervalul de timp între 09:20 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Igor Vieru 3, 3A, 5, 5/1, 5/2, 5/4, 6/3, 7, 9, 10, 10/3, 11, 11/1, 11/2, 11/3, 11/6, Mircea cel Bătrîn 23, 25, 25/1, 25/2, 27, 27/1, 27/2, 27B - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
6.      Chişinău, sectorul Ciocana, com.Bubuieci:
str. 27 August, Alecu Russo, Boris Glavan, Constructorilor, Decebal, Dimitrie Cantemir, Doina Şi Ion Aldea Teodorovici, Dumbravei, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Iurie Gagarin str-la, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Miron Costin, Plopilor, Plopilor str-la, Popov, Serelor, Sfînta Mari, Şcolii, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Teilor, Teilor str-la, Tineretului, Tineretului str-la, Traian, Tudor Bubuiog, Voluntarilor - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
7.      Chişinău, sectorul Ciocana, com.Coloniţa:
str.Bucureşti, Budeşti, Emilian Bucov, Florilor, Hotin, Lăutarilor, Mihail Sadoveanu, Nicolina, Rasaritului, Ştefan Neaga, Tineretului, Trandafirilor, Vadul Lui Vodă, Valea Ungurilui - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
8.      Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:
str.Canna I., Constantin Negruzzi, Maria Drăgan, Mihai Eminescu, Sfînta Vineri, Ştefan Cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, 31 August - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
9.      Anenii Noi:
s.Bulboaca - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 11:20, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Geamăna - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mirnoe, s.Balmaz, s.Troiţa Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:55, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
10.   Cahul:
str.Dunării - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Colibaşi: str.Dimitrie Cantemir, Libertăţii, Liniştită, Tineretului, Uliţa Mare, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Colibaşi: str.Fraţii Timofei, Nouă, Prietenia, Tineretului, Traian  - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cucoara - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 10:20, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
11.   Cantemir:
s.Ciobalaccia - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ghioltosu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
12.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Galaţan, Lenin, Osvobojdenie, Pervomaiscaea, Pobeda - în intervalul de timp între 10:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Baurci: str. 50 Let Octeabrea, 8 Martie, 9 Mai, Molodejnaea, Sadovaea, Serghei Kirov, Tcacenco - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cioc-Maidan: str. 28 Iunie, Colhoznaea, Comsomoliscaea, Dimova, Grigore Cotovschi, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Molodejnaea, Octeabriscaea, s.Cioc-Maidan, Serghei Lazo  - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
13.   Căuşeni:
s.Sălcuţa - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sălcuţa - parţial în intervalul de timp între 14:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tănătarii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Zviozdocica - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
14.   Cimişlia:
s.Troiţcoe: str.Lenin, Maxim Gorki, Molodoi Gvardii, Oleg Coşevoi, Sovetscaea, Troiţcoie - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
15.   Criuleni:
or.Criuleni: str.Comsomoliscaea, Doina, Ion Soltîs, Izvoarelor, Mioriţa, Orgheevscaea, Tineretului - în intervalul de timp între 08:45 - 10:45, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Holercani - în intervalul de timp între 11:00 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mălăieştii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Măşcăuţi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ustia - în intervalul de timp între 08:45 - 10:45, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
16.   Hînceşti:
or.Hînceşti: Cimisliei şos., Dragoş Vodă, Miciurin, Mihail Frunze, Mihalcea Hîncu - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Căţeleni, s.Ivanovca - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciuciuleni - în intervalul de timp între 10:00 - 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Crasnoarmeiscoe: str.Boris Glavan, Cicalova, Comsomoliscaea, Ion Soltîs, Lenin, Lesnaea, Nicolai Pirogov, Ogorodnaea, Oziornaia str-la, Pervomaiscaea, Serghei Lazo, Stepnaea, Sverdlova, Ţentralinaea, Vinogradnaea - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:10, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Crasnoarmeiscoe: str.Comsomoliscaea, Hînceşti, Ion Soltîs, Lenin, Serghei Lazo, Ţentralinaea - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ivanovca - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Negrea - parţial în intervalul de timp între 10:20 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pervomaiscoe - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:10, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
17.   Ialoveni:
str. 27 August, 27 August str-la, Alecu Russo, Alexandru Cel Bun, Alexandru Donici, Alexandru Hîjdeu, Arborilor, Arţarilor, Aurel David, Basarabia, Bucuriei, Căpriana, Carpaţilor, Cetatea Albă, Chersăcelului, Chilia, Codru, Constantin Stamati, Crîngului, Decebal, Doina, Entuziaştilor, Frasinilor, Fructelor, Gheorghe Asachi, Grădinilor, Grădinilor str-la, Ialoveni, Ialoveni str-la, Ismail, Izvoarelor, Libertăţii, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Miron Costin, Mitropolit Petru Movilă, Mugurel, Mugurel str-la, Nistru, Petru Rareş, Petru Zadnipru, Sfînta Vineri, Spartac, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tricolorului, Tudor Vladimirescu, Valea Crucii, Valea Trandafirilor, Veniamin Zarzăr, Voluntarilor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Condriţa - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Costeşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mileştii Mici - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Misovca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Nimoreni - în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Nimoreni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Puhoi - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Văsieni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
18.   Leova:
or.Leova: str.Alexandru Marinescu, Ioan Vodă, Ion Luca Caragiale, Mihai Eminescu, Renaşterii, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Leova: str.Grigore Ureche, Independenţei, Mihai Eminescu, Miron Costin, Unirii - în intervalul de timp între 15:30 - 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Borogani - în intervalul de timp între 09:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cuporani, s.Tigheci - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 18:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
19.   Nisporeni:
s.Bălăureşti - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Selişte - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Valea-Trestieni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
20.   Orhei:
s.Andreevca, s.Voroteţ - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Breanova - în intervalul de timp între 12:00 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Dîşcova - în intervalul de timp între 14:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Jeloboc - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Jora de Sus - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Lucaşeuca - în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Susleni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
21.   Străşeni:
s.Căpriana - în intervalul de timp între 08:40 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ciobanca - în intervalul de timp între 11:30 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Micleuşeni - în intervalul de timp între 14:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Micleuşeni - în intervalul de timp între 16:30 - 17:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Negreşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Tătăreşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
22.   Ştefan Vodă:
s.Olăneşti: str. 31 August, 31 August 1989, 40 Let Octeabrea, Basarabiei, Comsomoliscaea, Constantin Negruzzi, Cutuzovo, Dimitrie Cantemir, Doinelor, Florilor., Livezilor, Nicolae Testemiţeanu, Podgorenilor, Renaşterii, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt., Străjerilor, Ţărînii, Tinereţii, Trandafirilor - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Olăneşti: str.A.Mateevici, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Comsomoliscaea, Nicolae Testemiţeanu, Proletară, Victoriei - parţial în intervalul de timp 09:15 – 17:15
 
23.   Taraclia:
str.Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cealîc - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Musaitu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
24.   Teleneşti:
s.Ţînţăreni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
18.05.2018