Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri 16 ianuiarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri 16 ianuiarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Agricultorilor, Gheorghe Asachi, Ion Neculce, Ismail, Iurie Gagarin, Mihai Eminescu, Mihai Eminescu 2 str-la, Munceşti, Nicolae Testemiţeanu, Nicolae Titulescu, Sfîntul Nicolae, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Toamnei, Unirii - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Chişinăului, Constantin Stere, Dacia, Işnovăţ, Livezilor, Păcii, Sfîntul Petru, Toma Ciorbă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bîc: str.Grădinarilor - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
2. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Vatra:
str.Alexandru cel Bun, Gradinilor, Ion Creangă, Ion Vatamanu, Iurie Gagarin, Izvoarelor, Lacului, Lidia Istrati, Livezilor, Mărţişor, Mihai Eminescu, Nicolae Sulac, Plopilor, Podgorenilor, Podgorenilor str-la, Poieniţei, Renaşterii, Serghei Bogza, Ştefan Vodă, Unirii - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Alexandru cel Bun, Iurie Gagarin, Podgorenilor, Podgorenilor str-la, Serghei Bogza, Ştefan Vodă - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Luceafărul, Mihai Eminescu, Ștefan Vodă - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
3. Chişinău, sectorul Centru:
str.Academiei 2, 4, 6/1, 6/2, 8/2, Gh.Asachi 29, 31/1, 49A,B, 51, 52, 61, 63, 65/1, 9999, Lech Kaczynski 4/4, Pomilor 2, V.Docuceaev 1, 1A, B, 1/3, Vl.Korolenco 1 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.V.Kovtun 2-14, 30-40, 3-9, 25-37, str-la V.Kovtun 12, șos.Hîncești 180J, 204-238, 217, 229, 233, 243, 253, 255, 279, 9999 - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru  lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
4. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Costiujeni 3/18 - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5. Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Mircea cel Bătrîn 10 - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
6. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Pajurii 5 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.V.Badiu 1-7, 12-16, Calea Orheiului 91-95, C.Brîncoveanu 17-23, 18, 9001, Gh.Madan 14-42, 75, Lalelelor 1-7, 2-8, Liliacului 1-7, 2, Magda Isanos 1-11, 2-10, Moldovița 2, 19-23, Putnei 7A, V.Komarov 1-7, 7A, str-la V.Komarov 2A, 5, 7A - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str-la 1 Florării 6, str-la 2 Florăriei 7 - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
7. Anenii Noi:
s.Botnărești - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ruseni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Țînțăreni - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
8. Basarabeasca:
or.Basarabeasca: str. 1 Mai JD, 1 Mai str-la JD, Comsomoliscaea, Comsomoliscaea JD, Privogzalinaea JD, Voczalinaea JD, Voczalnaea - în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru deconectarea branșamentului
or.Basarabeasca: str.Alexandr Puşkin JD, Alexandr Puşkin str-la JD, Budionnîi JD, Depoului Jd, Drujba JD, Molodejnaea jd, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol JD, Ucrainscaea Jd, Vasilii Jukovski JD, Vladimir Maiacovski JD - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
9. Cahul:
str.Gribov, Mihai Viteazul, Sfatul Ţării - parţial în intervalul de timp între 08:40 - 19:40, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Pașcani – parțial în intervalul de timp între 11:00 – 12:20, pentru conectarea noului consumator
 
10. Cantemir:
s.Haragîş - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Lenin, Pobeda - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cioc-Maidan: str.Grigore Cotovschi, Maxim Gorki - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
12. Călăraşi:
s.Vălcineț: 8 Martie, D.Cantemir, Gavriil Muzicescu, Ion Neculce, Luceafărul, Valentina Tereșcova, V.Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
13. Căuşeni:
s.Chircăiești - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Chircăieștii Noi - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
14. Cimişlia:
s.Bogdanovca Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
15. Criuleni:
s.Izbiște - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
16. Hînceşti:
str.Alexandru cel Bun, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Chişinăului, Cogîlnic, Columna, Cuza-Vodă, Gheorghe Coşbuc, Gheorghe Coşbuc str-la, Ion Luca Caragiale, Mărţişor, Nicolae Milescu Spătaru, Serghei Lazo, Tamara Ciobanu - parţial în intervalul de timp între 08:20 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dancu, s.Cioara - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
17. Ialoveni:
s.Costeşti: str.Alexandru cel Bun, Costeşti, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Puhoi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Răzeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
18. Nisporeni:
str.Dacia, Marea Adunare Naţională, Mitropolit Petru Movilă, Suveranităţii, Tighina, 9 Mai - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Orhei: str.Alexandru cel Bun, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Nistreană, Pluguşorului, Sportivilor, Stanislav Trofim Buzu, Valul lui Troian, Vasile Lupu - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
19. Orhei:
s.Vîprova - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
20. Străşeni:
s.Cojuşna: str.Boris Glavan, Decebal, Lomtadze Revaz, Mihai Viteazul, s.Cojuşna, Sireţcaea, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Zamcioji - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Zubrești - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 13:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
21. Taraclia:
str.Dimitrov, Donskoi, Inzov General, Lenin, Matrosov, Maxim Gorki, Maxim Gorki str-la, Miciurin, Mihail Lomonosov, Polevaea, Sadovaea, Serghei Lazo, Şciors, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Teatralnaia, Vladimir Maiacovski - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Aluatu: str.Mihail Frunze, Sadovaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Balabanu: str. 60 Let Octeabrea, Ciapaeva, Miciurin, s.Balabanu, Sadovaea, Valentina Tereşkova - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Copceac: str.Cutuzova, Nicolai Pirogov, Suvorova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
22. Teleneşti:
s.Brînzenii Vechi - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciulucani - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
11.01.2019