Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri, 13 iunie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că miercuri, 13 iunie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
str.Minsk 33A, Plaiului 6-8, 18, 28-50, 11-35, str-la Plaiului 5, Riga 1-7, 17, 10-38, Talin 13 - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
2.      Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Aeroport, Bujorilor, Constructorilor, Mihai Kogălniceanu, Mihail Sadoveanu, Pruncului, Sîngera, Vişinilor, A.Lăpuşneanu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
3.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str. 31 August 161, A.Lăpuşneanu 2-16, 5, 9, 24, A.Şciusev 139, 141, 143, 149, 999, T.Ciorbă 10A - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.Alba Iulia 75/8, 75/22, 75/22A, 75/22B, 77/5, 77/6 - în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4.      Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Cartuşa, Păcii, P.Rareş, str-la Codrilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.V.Lupu, T.Vladimirescu, Dacilor - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
5.      Chişinău, sectorul Centru:
str.A.Crihan 1-9, 2-10, Dîmbului 27-43, 28-54, Lacului 1-27, 6-32, str-la Parcului 4, Valea Dicescu 4-42, 5-25 - în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 ora), pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
6.      Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Cărămidarilor 23-79, 40-94, L.Rebreanu 22-38, 31-125, Movileni 1-51, 2-32, Sf.Paraschiva 9-27, 22, Uzinelor 69-135, 84, 162 - în intervalul de timp între 09:20 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
7.      Chişinău, sectorul Ciocana, com.Coloniţa:
str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Budeşti, Maria Drăgan, Mircea Cel Bătrîn, Stejarilor, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului, Tohatin, Vasile Alecsandri, 31 August - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
8.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
bd.Grigore Vieru 22/3 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
bd.Grigore Vieru 22/4 - în intervalul de timp 09:00 - 13:00, pentru  lucrări de reparaţie a echipamentului electric
bd.Grigore Vieru 22/8, Albişoara 38, 38A - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Colina Puşkin 4, Ion Pruncul 10, 12, 13, 18/1, Mitr.Bănulescu Bodoni 20, 9001, P.Rareş 35 - în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

 
9.      Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Ciorescu:
str.Alexandru cel Bun, Alexandru cel Bun str-la, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Basistîi, Boris Glavan, Florilor, Ion Creangă, Minerilor, Prietenia, Prieteniei, Salcîmilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
10.   Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Goianul Nou:
str.Alexandru Donici, Eugen Doga, Gloriei, Goianul Nou, Ion Creangă, Luceafărul, Mihai Eminescu, Mioriţa, Păcii, Pădurilor, Tineretului, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
11.   Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Goian:
str.Pădurilor 14 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
12.   Anenii Noi:
str.Suvorov, Tighina - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Roşcani - parţial în intervalul de timp între 11:30 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
13.   Basarabeasca:
or.Basarabeasca: str.Comsomoliscaea, Comsomoliscaea Jd, Comsomoliscaea str-la Jd, Ivan Turghenev JD, Kirpicinaea Jd, Kirpicinaea str-la Jd, Nicolai Cernîşevski, Nicolai Cernîşevski JD, Putilovscaea JD, Putilovskaea, Sovhoznaea - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Basarabeasca: str.Trudovaea - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Abaclia: str.Alecu Russo, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Coghilinic, Dacia, Dimitrie Cantemir, Doina, Florilor, Grădinilor, I.Dodică, Independenţei, Ion Iachir, Ion Secrieru, Ion Soltîs, Lev Tolstoi, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Moldova, s.Abaclia, Şcolinaea, Serghei Lazo, Spitalului, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
14.   Cahul:
s.Cotihana - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Giurgiuleşti: str.Chişinăului, Molodejnaea, s.Djurjuleşti, Sadovaea, Sov.Armii, Sovetscaea - parţial în intervalul de timp între 12:20 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Giurgiuleşti: str.Cosmonavtov, Independenţei, Mecanizatorilor, Plotnicova, Sovetscaea, Sportivă, Trandafirilor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tartaul de Salcie - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Văleni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
15.   Cantemir:
s.Porumbeşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Rumeanţev - în intervalul de timp 15:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Sadîc: str. 1 Mai, 40 Let Pobedî, Boris Glavan, Caştanilor, Dubinina, Ianoş Carabet, Mihai Eminescu, Mira, Octombrie, Plopilor, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
16.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str. 60 Let Octeabrea, Alexandr Puşkin, Chirov, Cicalov str-la, Cikalov, Cuibîşeva, Dimitrie Cantemir, Dimitrov, Dimitrov str-la, Dimo str-la, Dnestrovsk, Dnestrovsk str-la, Docuciaeva, Dostoevski, Gavrilov, Gherasimov, Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Ion Soltîs str-la, Iujnîi str-la, Kiev, Komarov, Lenin, Malinovschi, Maxim Gorki, Mirnaea str-la, Moscova, Osvobojdenie, Pobeda, Pocrîşchina, Pocrîşchina str-la, Rîleeva, Sofia Kovalevskaea, Şueanţeva, Taras Şevcenco, Taras Şevcenco str-la, Varnenscaea, Vladimir Maiacovski - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Comrat: str.Cikalov, Cutuzova, Dunaeva, Lenin, Nevski, Ostrovscogo, Rocosovscogo, S.Saviţcoi, Suvorov, Taras Şevcenco, Valentina Tereşcova - în intervalul de timp 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Baurci: str. 40 Let Octeabrea, 8 Martie, Calinina, Carl Marx, Cosmonavtov, Drujba, Lenin, Molodejnaea, Sadovaea, Serghei Kirov, Şorsa, Staroseliscaea, Tcacenco - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Baurci: str.Calinina, Cosmonavtov, Lenin, Şorsa - parţial în intervalul de timp între 14:50 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Baurci: str.Cosmonavtov, Lenin, Staroseliscaea, Şorsa - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 14:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Chiriet-Lunga: str.Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Maxim Gorki, Serghei Lazo, Svoboda, Voczalinaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Chiriet-Lunga: str.Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Maxim Gorki, Serghei Lazo, Svoboda, Voczalinaea - în intervalul de timp 10:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Copceac: str. 1 Mai, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Karl Marx, Lenin, Pavlova, Rodaca, Serghei Lazo, Sovetscaea - parţial în intervalul de timp între 12:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Corten: str.Dimitrova, Gheorghi Jucov, Micurina - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
17.   Călăraşi:
str.Bojole, Bojole 1 str-la, Bojole 2 str-la, Diaconaş, Diaconaş 2 str-la, Dragoş Vodă, Nicolae Testemiţeanu, Toma Ciorbă, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Hogineşti - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Rădeni - parţial în intervalul de timp între 10:45 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
18.   Căuşeni:
str.Calea Brezoii, Hîrtopul, Tineretului, Valea Hîrtopului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
or.Căinari: str.A.Donici, A.Mateevici, C.Negruzzi, Ion Cozmin - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Leuntea, s.Valea Verde - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sălcuţa - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
19.   Cimişlia:
s.Codreni, s.Sagaidacul Nou, s.Satul Nou - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Gura Galbenei: str. 1 Mai, 8 Martie, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Constantin Stamati, Eroilor, Gălbeniţa, Gura Galbenei, Ion Soltîs, Izvoarelor, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Partizanilor, Prieteniei, Primăverii, Păcii, Tineretului, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Rumeanţev - în intervalul de timp 15:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Troiţcoe: str.Grigore Cotovschi, Lenin, Maxim Gorki, Molodoi Gvardii, Octeabriscaea, Oleg Coşevoi, Sovetscaea, Troiţcoie - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Troiţcoe: str.Grigore Cotovschi, Molodoi Gvardii, Oleg Coşevoi, Troiţcoie - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
20.   Criuleni:
or.Criuleni: str.Alexei Şciusev, Ioana Iakir, Orăştilor, Stepnaea, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 16:45, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Criuleni: str.Basarabiei, Calea Liceului, Doina şi Ion Aldea-Teodorovici, Măgdăceşti, Orhei, Păcii - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 14:30, pentru conectarea clienţilor noi
s.Măgdăceşti: str.Basarabiei, Calea Orheiului, Ion Creangă, Ion Iachir, Maria Cibotari, Măgdăceşti, Mihai Eminescu, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 10:45 - 12:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Mălăieştii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mărcăuţi, s.Molovata, s.Oxentea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
21.   Hînceşti:
str. 31 August 1989, Alba Iulia, Alessandro Bernardazzi, Buciumul, Bucureşti, Crezantemelor, Dacia, Doina Şi Ion Aldea-Teodorovici, Floare, Florilor, George Enescu, Izvoarelor, Livezilor, Mihalcea Hîncu, Mioriţa, Toma Ciorbă, Trandafirilor, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str. 31 August 1989, Basarabia, Chişinău, M.Kogîlniceanu, Mihalcea Hîncu, Octeabriscaia, Pliguşorul - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str-la Bucovina, Budăi, Călinescu, Cogîlnic, Demnitatea, Florilor, Gheorge Călinescu, Gheorghe Coşbuc, Gradinilor, Mihai Eminescu, Nistru, Prut, Severnîi str-la, Trandafirilor - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bozieni - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:10, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Calmaţui - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cărpineni: str.Alexandru cel Bun, Ceapaev, Gemenilor, Independenţei, Mircea cel Bătrîn, Pobeda, 31 August, Codrilor, Independenţei, Lomonosov, Pădurilor, Pervomaiscaia, S.Lazo, Sovetscaia, Svetlîi, str-la Svetlîi - parţial în intervalul de timp între 10:20 - 20:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ciuciuleni - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Horjeşti - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Mereşeni - în intervalul de timp 10:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Nemţeni - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
22.   Ialoveni:
str.Alexandru Hîjdeu, Aurel David, Cetatea Albă, Ialoveni, Ialoveni str-la, Libertăţii, 27 August - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Costeşti - în intervalul de timp 15:40 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Malcoci - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Mereşeni - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Puhoi - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Răzeni - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 20:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
23.   Nisporeni:
s.Bărboieni, s.Valea-Trestieni - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
24.   Orhei:
s.Furceni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Lucăşeuca - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
25.   Străşeni:
or.Străşeni: str.Mihai Eminescu, Trei Ierarhi, Vasile Alecsandri, Veronica Micle - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Bucovăţ: str.Maria Magdalena, S.Lazo, V.Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Voinova - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
26.   Ştefan Vodă:
str. 31 August, Alexandru Cel Bun, Boris Glavan, Dimitrie Cantemir, Florilor., Livezilor, Mihail Frunze, Molodejnaea, Păcii, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Trandafirilor, Victoriei, Libertăţii, N.Testemiţeanu, S.Lazo, Suvorov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Popeasca: str.Cotovschi, I.Creangă, I.Soltîs, Iscra, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:15, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
27.   Taraclia:
s.Cairaclia: str.Alexandr Puşkin str-la, Chirov, Ciapaeva str-la, Comsomoliscaea, Dimitrova, Fontannaea, Grigore Cotovschi str-la, Iurie Gagarin str-la, Lenin, Miciurin str-la, Parcovschii str-la, Pionerschii str-la, Rodnicovîi str-la, s.Cairaclia, Serghei Lazo str-la, Sov.Armii, Suvorova str-la, Taras Şevcanco str-la - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciumai: str.Chişinăului, Iurie Gagarin, Matrosov, Mihail Lomonosov, s.Ciumai, Sovetscaea - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mirnoe: str. 8 Martie, s.Mirnoe, Stepnaea - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vinogradovca: str.Biruinţa, Comsomoliscaea, Lesnaea, s.Vinogradovca - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
28.   Teleneşti:
s.Ciulucani, s.Mîndreşti - în intervalul de timp 15:00 - 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Sărătenii Vechi - în intervalul de timp 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Scorţeni - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Verejeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
11.06.2018