Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marţi, 6 noiembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marţi, 6 noiembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 

  1. Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:

str.Voluntarilor 9 - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:

str.Acad.Sergiu Rădăuţanu, Alexandr Puşkin, Andriana, Baciului, Băcioi, Bucureşti, Burebista, Chişinăului, Cîmpiei, Dimitrie Cantemir, Doina, Eugen Coca, Hotin, Independenţei, Lămăiţei, Liviu Deleanu, Macilor, Nicolae Sulac, Pavaliuc, Pădurilor, Petru Zadnipru, Povoliuc V., Renaşterii, Rezeni, Schinoasa, Serelor, Sfinta Treime, Sfintul Mihail Str, Sfîntul Andrei, Sfîntul Constantin, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Teilor, Zodiac - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Aeroport, Agricultorilor, Albişoara, Alecu Russo, Alexandru Lăpuşneanu, Anatol Corobcianu, Băcioi, Botanica, Bucovinei, Bujorilor, Chişinăului, Ciocîrlia, Codrului, Columna, Constructorilor, Crimeia, Crizantemelor, Cuza-Vodă, Dragoş Vodă, Florilor, Garofiţa, Gheorghe Asachi, Grigore Ureche, Hlobeni, Hristo Botev, Ion Creangă, Ion Luca Caragiale, Ion Neculce, Ismail, Iurie Gagarin, Livezilor, Maria Drăgan, Mesager, Mihai Eminescu, Mihai Eminescu 2 str-la, Mihai Kogălniceanu, Mihail Sadoveanu, Mircea Cel Bătrîn, Miron Costin, Munceşti, Nicolae Bălcescu, Nicolae Testemiţeanu, Nicolae Titulescu, Păcii, Plugarilor, Primăverii, Pruncului, Salcîmilor, Sfînta Maria, Sfîntul Nicolae, Sîngera, Soarelui, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Toamnei, Unirii, Uzinei, Vasile Alecsandri, Veronica Micle, Victoriei, Victoriei-1, Vişinilor - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Aeroport, Botanica, Hlobeni, Ion Luca Caragiale, Miron Costin, Nicolae Bălcescu - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 

  1. Chişinău, sectorul Botanica, s.Brăila:

str. 31 August, Bujorilor, Burebista, Dacia, Decebal, Dimitrie Cantemir, Doina, Florilor, Independenţei, Işnovăţ, Iurie Gagarin, Livezilor, Mitropolit Petru Movilă, Munceşti, Nucarilor, Păcii, Plopilor, Renaşterii, Renaşterii 1 str-la, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului, Tineretului-1, Trandafirilor, Vila Verde - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Botanica, s.Frumușica:

str.Teilor 19/1 - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Botanica, s.Străisteni:

str.Alexandru Cel Bun, Andriana, Işnovăţ, Pavaluc, Paveliuc, Rezeni, Sf.Andrei, Sf.Ilie, Sf.Mihail, Sf.Pavel, Sf.Valentin, Sfîntul Constantin, Străisteni, Tineretului, Voluntarilor - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Buiucani:

str.Calea Orheiului 112, 125, 9002, Socoleni 5, 5/1, 5/5, 5/6 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Gh.Codreanu 1-11, 2-12, Cornului 23, 24-28, Drumul Taberei 2-38, 17-39, Durlești 11, Toamnei 1-7, V.Lupu 61-73, Vovințeni 1-9, 4-14 - în intervalul de timp între 09:20 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Chişinău, sectorul Centru:

șos.Hîncești 153, 153A, V, 155, 155/1, 155/2, 157, 159, 159A - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Gh.Asachi 13, 19B, 19-23, 34-48, 9001, M.Lomonosov 39, 39/1, 39A, 41 - în intervalul de timp între 11:00 - 18:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 

  1. Chişinău, sectorul Ciocana:

str.Mircea cel Bătrîn 9, 11, 11/1 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.P.Zadnipru 4/1, 4/2, 4/6, 5/3 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:

str.Chişinăului, Dacia, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Mioriţa, Ştefan Neaga, Tineretului, Vasile Alecsandri, 31 August 1989 - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Libertății, Minerilor, Ștefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:30, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 

  1. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Ciorescu:

str.Alexandru cel Bun, Alexandru Ioan Cuza, Ciresilor, Livezilor, Merilor, Mihai Kogălniceanu, Ştefan cel Mare și Sfînt, Viilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Anenii Noi:

s.Chirca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Floreni - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mereni: str.Alexandru cel Bun, Cobzarilor, Mereni, Unirii, 1 Mai - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Roșcani - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Teliţa - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Cahul:

s.Manta - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Slobozia Mare: str.Cireşilor, Ion Creangă, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Uliţa Mare - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Zîrneşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 

  1. Cantemir:

or.Cantemir: str.Basarabia, Iurie Gagarin, Ştefan Vodă, 31 August 1989 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 15:00, pentru conectarea clienţilor noi
or.Cantemir: str.Bucuria, Busuioc, Cania, Combatanţilor, Doinelor, Livezilor, Muncii, Sănătăţii, Tamara Ciobanu
- în intervalul de timp 11:00 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Cania - în intervalul de timp 14:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Leca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Comrat (UTA Găgăuzia):

or.Comrat: str.Alexandr Puşkin, Cuibîşeva, Dimo str-la, Iujnîi str-la, Lenin, Pobeda, Taras Şevcenco, Varnenscaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
or.Comrat: str.Comsomoliscaea, Cozeriuca, Galaţan, Panfilov str-la, Suvorov, Volkov str-la - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
or.Comrat: str.Denici, Diacenko str-la, Lenin, Sovetscaea - în intervalul de timp 13:00 - 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Beşalma: str. 40 Let Octeabrea, Bogdan S., C.Bodura str-la, Chirov, Colhoznaea, Iurie Gagarin, Lenin, Lesnaea str-la, Miciurin, Mihail Frunze, Mihail Lermontov, Mira, Pobeda, s.Besalma, Sadovaea, Serghei Lazo, Taras Şevcenco, 1 Mai, s.Chirsova: str.Grigore Cotovschi, Iubileinaea, Iurie Gagarin, Lenin, M.Tanasoglo, Mira, Olimpiiscaea, Sadovaea, Vinzavodskaea, 28 Iunie - în intervalul de timp 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Beşghioz: str. 1 Mai, Karl Marx, Lenin, Mihail Frunze, Orehovaea, Polevaea, Serghei Lazo, Suvorova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Beşghioz: str.B.Glavan - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cioc-Maidan: str.Grigore Cotovschi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cişmichioi: str.Anton Cehov, Bolgradscaea, Dimitrova, Lenin, Lenin str-la, Lesnaea, Melinicinaea, Mira, Nicolai Pirogov, Pocitovaea, Seliscohoziaistvenaia, Zoia Kosmodemianskaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Călăraşi:

s.Pîrjolteni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sadova - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Vărzăreştii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 16:50, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 

  1. Căuşeni:

s.Ochiul Roş - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sălcuţa - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Cimişlia:

str.Cimişlia, Constantin Stamati, Mihai Viteazul, Sfînta Maria, Traian, Valul lui Trăian, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Criuleni:

or.Criuleni: str.Comsomoliscaea, Doina, Ion Soltîs, Izvoarelor, Mioriţa, Orgheevscaea, Tineretului - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Bălăbăneşti - parţial în intervalul de timp între 08:05 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Boşcana, s.Chetroasa, s.Ciopleni, s.Mărdăreuca (s.Coşerniţa, s.Hruşova - numai cons.juridici) - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Corjova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Corova - în intervalul de timp 15:00 - 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Hrușova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mărdăreuca - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Hînceşti:

str.Moraru M. - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bozieni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bujor - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cărpineni: str.Doina, Gemenilor, Independenţei, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Leovscaea, Molodejnaea, Pobeda, Sverdlova, Ştefan Vodă - în intervalul de timp 15:35 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Dahnovici, s.Bobeica - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Dancu - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Dancu - în intervalul de timp 13:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Drăgușeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Fundul Galbenei - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pogăneşti - în intervalul de timp 10:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Sărata Galbenă - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sărăteni - în intervalul de timp 15:35 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Stolniceni - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Voinescu - în intervalul de timp 10:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 

  1. Ialoveni:

s.Gangura, s.Mileștii Noi, s.Răzeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Malcoci - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Puhoi - în intervalul de timp 13:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Răzeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:30, pentru conectarea clienţilor noi
s.Ruseştii Noi - în intervalul de timp 08:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Văsieni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Leova:

str.Nicolae Iorga, Petru Rareş, Petru Zadnipru - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cîzlar - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Nisporeni

s.Bursuc - în intervalul de timp 08:30 - 17:30, pentru renovare LEA
 

  1. Orhei:

str.Chișinăului, N.Dimo, V.Lupu, V.Mahu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Biești - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Chiperceni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Jora de Mijloc, s.Jora de Sus, s.Lopatna - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Morozeni - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Străşeni:

str.Gheorghe Asachi, Havuzului str-la, Ion Creangă, Ion Creangă str-la, Ion Soltîs, Mihai Eminescu, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la, Toma Ciorbă - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cioreşti, s.Dolna, s.Micleuşeni, s.Vulcăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cojuşna: str.Luceafărul, s.Cojuşna, Sîreţului, Valeriu Cupcea - în intervalul de timp 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Scoreni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Ştefan Vodă:

s.Brezoaia: str.Comsomolului, Lenin, Molodejnaia - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 18:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Carahasani: str. 1 Mai, A.Tabacarea, Alexandr Puşkin, Alexandru Cel Bun, Carl Marx, Ciapaeva, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Lenin, Mihail Frunze, Mira, Molodejnaea, Pobeda, Serghei Lazo, Sovetscaea, Suvorova, Zorile - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ermoclia: str.V.Ceapaev, Volontirovscaia - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 11:20, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Purcari - în intervalul de timp 13:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Purcari, s.Viișoara - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Semionovca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Taraclia:

or.Taraclia: str.Dimitrov, Lesnaea, Pervomaiscaea, Raevski, Ştefan cel Mare şi Sfînt - în intervalul de timp 14:30 - 15:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Taraclia: str.Mihail Şolohov, Minin, Molodejnaea, Ostrovscogo, Partizanilor, Sadovaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Borceag: str.Mihail Frunze - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Valea Perjei: str.Lenin, Mihail Frunze - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 

  1. Teleneşti:

s.Brînzenii Noi, s.Brînzenii Vechi, s.Hîrtop, s.Moara, s.Pistruieni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Negureni - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Suhuluceni - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
01.11.2018