Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marţi, 22 mai 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marţi, 22 mai 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
str.Belgrad 19/1A - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
2.      Chişinău, sectorul Botanica, s.Brăila:
str.Burebista, Dimitrie Cantemir, Florilor, Iurie Gagarin, Mitropolit Petru Movilă, Renaşterii - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 ora), pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
3.      Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Anatol Corobcianu, Chişinăului, Ciocîrlia, Crimeia, Hristo Botev, Mesager, Mircea Cel Bătrîn, Ştefan Cel Mare şi Sfînt, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 ora), pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.Dacia, Doina, Druţă Ion, Fîntînilor, Hotin, Ion Inculeţ, Livezilor, Mioriţa, Orheiului - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 ora), pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
4.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.A.Mateevici 79, 81, Mitr.Bănulescu Bodoni 7 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Calea Ieşilor 33/2, 33/3, 29/2 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.V.Coroban 1-37, 2-32, N.Bălcescu 1-23, 2-32, Suceviţa 11/1, 11A, 13, 15, Virtuţii 1-13, 2-6 - în intervalul de timp între 08:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
5.      Chişinău, sectorul Centru:
str.Universităţii 1-39, 2-36, Galbenă 5, A.Crihan 16A, str-la Teatrului 7 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
6.      Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Cîmpului, Costiujeni, Covtun, Gliei, Gliei str-la, Grănelor, Urojainaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Vieru 43/3, 49A, 53/3, 54, 55, 55/1,2 - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
7.      Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Cărămidarilor 23-79, 56-94, L.Rebreanu 38/1, Movileni 1-51, 2-32, Sf.Paraschiva 9-27, Uzinelor 75 - în intervalul de timp între 09:20 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
8.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.A.Doga 2-14, 7-17, 26, 2/1, str-la A.Doga 11/1, 13/1, 13/4, 13/6, Calea Moşilor 17; 1 str-la Circului 5; 2 str-la Circului 2; 3 str-la Circului 2/1, Corneşti 7-17, 16-22, Gr.Vieru 33, Pietrăriei 3-23, 4-24; 2 str-la Pietrăriei 25, 33, str-la Pietrăriei 3-43, 4-28, bd.Renaşterii Naţionale 7, 12 - în intervalul de timp între 09:25 - 17:25, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
9.      Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Hulboaca:
str.Canna I., Constantin Negruzzi, Maria Drăgan, Mihai Eminescu, Sfînta Vineri, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, 31 August - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Constantin Negruzzi, Ion Vatamanu, Mihai Eminescu, Sfînta Vineri, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10.   Anenii Noi:
str.Acad.A.Sahorov, Chişinăului, Suvorov - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 17:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.Chişinăului, Concilierii Naţionali, Mărţişor, Zoia Kosmodimeanscaia - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Chirca - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mirnoe, s.Balmaz, s.Troiţa Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:55, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
11.   Basarabeasca:
s.Carabetovca: str.Grigore Vieru, Maxim Gorki, Miciurin, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Molodejnaea, s.Carabetovca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
12.   Cahul:
s.Colibaşi: str. 1 Mai, Alba Iulia, Alexandr Puşkin, Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Bez Uliţ, Bisericii, Caişilor, Costache Negruzzi, Crasnov, Dimitrie Cantemir, Fraţii Timofei, Grădinilor, Grănicerilor, Horelor, Ion Creangă, Ivan Zaikin, Libertăţii, Liniştită, Mihail Frunze, Nouă, Octombrie, Pobedî, Prietenie, Prutului, Recea, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Suvorova, Tineretului, Troian, Uliţa Mare, Viilor - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Paşcani - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
13.   Cantemir:
str.Basarabia, Boris Glavan, Mihai Eminescu, Zona de odihnă, Ştefan Vodă - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cania - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ciobalaccia - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
14.   Comrat (UTA Găgăuzia):
str.Alexei Şciusev, Bîrladeana, Boris Glavan str-la, Briulova, Ciachira, Cikalov, Coroleva, D.Caracebana, Dorojnоi str-la, Dumitru Caraciobanu, Gheorghi Jucov str-la, Mihail Tuhacevski, N.Krupskaea, Ostrovscogo, Serghei Esenin, Taras Şevcenco, Zlatova, Zoia Kosmodemianskaea str-la - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cazaclia: str.Alexandr Puşkin, Chirov, Cutuzova str-la, Mihail Frunze, Nicolai Pirogov str-la, Sadovaea - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cazaclia: str.Corciaghina str-la, Zarecinaea - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
15.   Căuşeni:
str.A.Puşkin, Trei Fîntîni, N.Nekrasov, str-la Trei Fîntîni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Opaci - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Tănătarii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Tocuz - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
16.   Cimişlia:
s.Gura Galbenei: str. 1 Mai, 8 Martie, Alexandru Donici, Alexei Şciusev, Ceapaev, Constantin Stamati, Gura-Galbenei, Iurie Gagarin, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Miron Costin, Prietenii, Primăverii, Păcii, Tineretului, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Gura Galbenei: str.Alexandr Puşkin, Eroilor, Fîntînilor, Gura-Galbenei, Homagia, Ion Soltîs, Komarov, Serghei Lazo, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Troiţcoe: str.Lenin, Maxim Gorki, Molodoi Gvardii, Oleg Coşevoi, Sovetscaea, Troiţcoie - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17.   Criuleni:
or.Criuleni: str.Bul.Biruinţa, Ştefan cel Mare şi Sfînt (cons.juridici) - în intervalul de timp între 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Bălţata - în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Maşcăuţi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Măgdăceşti: str.Alecu Russo, Alexandru cel Bun, Basarabiei, Calea Orheiului, Gheorghe Asachi, Ion Creangă, Ion Iachir, Ion Neculce, Magdiciu Petre, Mihai Eminescu, Măgdăceşti, Orhei, Porumbeni, Păcii, Vasile Alecsandri, Ştefan cel Mare şi Sfînt - în intervalul de timp între 11:00 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Măgdăceşti: str.Burebista, Ion Neculce, Măgdăceşti, Tudor Arghezi, Ştefan cel Mare şi Sfînt - în intervalul de timp între 13:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mălăieştii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Porumbeni - în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
18.   Hînceşti:
str.Dragoş Vodă, Miciurin, M.Frunze, Mihalcea Hîncu, şos.Cişmelei - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:15, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cărpineni: str.Alexandru cel Bun, Ceapaev, Gemenilor, Independenţei, Mircea cel Bătrîn, Pobeda, 31 August, Codrilor, Lomonosov, Pădurilor, Pervomaiscaia, S.Lazo, Sovetscaia, Svetlîi, str-la Svetlîi - parţial în intervalul de timp între 10:20 - 20:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Căţeleni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 20:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Crasnoarmeiscoe: str.Boris Glavan, Cicalova, Comsomoliscaea, Ion Soltîs, Lenin, Lesnaea, Nicolai Pirogov, Ogorodnaea, Oziornaia str-la, Pervomaiscaea, Serghei Lazo, Stepnaea, Sverdlova, Ţentralinaea, Vinogradnaea - parţial în intervalul de timp între 10:10 - 18:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ivanovca - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Lăpuşna: str. 50 Let Octeabrea, Şelepukina, A.Lăpuşneanu, Ioana Iakir, Gagarin, str-la Molodejnaia, Sovetov, str-la Sovetov - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mereşeni, s.Sărata-Mereşeni - în intervalul de timp între 12:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Sărata Galbenă: str.Grigore Cotovschi, Hînceşti, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Octeabriscaea, Pervomaiscaea, Serghei Lazo, Sfîntul Gheorghe - în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

 
19.   Ialoveni:
s.Malcoci - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Puhoi - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Suruceni - în intervalul de timp între 11:30 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Văsieni - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
20.   Nisporeni:
s.Bălăneşti, s.Găureni, s.Ciuteşti, s.Valea-Nîrnovei, s.Selişte, s.Păruceni, s.Vînători - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cioreşti - în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
21.   Orhei:
s.Chiperceni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Jeloboc - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Peresecina: str.Nicolae Dimo, Mihai Eminescu - în intervalul de timp între 12:30 - 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Sămănanca - în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Susleni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
22.   Străşeni:
s.Micăuţi, s.Gornoe - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tătăreşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
23.   Ştefan Vodă:
s.Antoneşti: str.Alexei Mateevici, Alexei Vakulovscki, Boris Glavan, Filip Coreţchi, Independenţei, John Lee, Renaşterii, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Leuntea: str. 28 Iunie, Gheorghi Jucov, Lenin, Maxim Gorki, Mihail Frunze, s.Leuntea - în intervalul de timp între 14:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Olăneşti: str.A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Comsomoliscaia, Testemiţeanu, Proletară, Victoriei - parţial în intervalul de timp 09:15 – 17:15
s.Purcari: str.Boris Glavan, Eliberatorilor, Gastelo, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Lenin, Libertăţii, Maxim Gorki, Purcari, Serghei Lazo, Stefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Talmaza: str. 1 Mai, 27 August, Alexei Mateevici, Anton Macarenco, Constantin Negruzzi, Crupscaea, Dubinina, Gherman Titov, Iurie Gagarin, Izvoarelor, Livezilor, Matrosov, Miciurin, Mioriţa, Nistrului, Păcii, Timireazev, Tinereţii, Valentina Tereşkova, Vasile Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
24.   Taraclia:
str.Karl Marx, Lenin, Pervomaiscaea, Polevaea, Serghei Kirov, Suvorov, Vodoprovodnaea, Voroşilov, Zavodscaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cealîc - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Musaitu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Tvardiţa: str.Iurie Gagarin, Sadovaea, Tvardiţa - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
25.   Teleneşti:
s.Ţînţăreni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
17.05.2018