Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marţi, 19 iunie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marţi, 19 iunie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
str.Minsk 33A, Plaiului 6-8, 18, 28-50, 11-35, str-la Plaiului 5, Riga 1-7, 17, 10-38, Talin 13 - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
2.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Alba Iulia 77, 77/2, 77/3 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
şos.Balcani 12 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Calea Ieşilor 29/2, 33/2, 33/3 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Ghioceilor 1, Gr.Alexandrescu 1-9, 15, 5/2, V.Lupu 29, 31, 33/3, 37 - în intervalul de timp între 09:00 - 13.00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Ion Luca Caragiale 24, 26, M.Eminescu 6/1A, Sălcuţa 16 - în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
3.      Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Cartuşa 52 - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
4.      Chişinău, sectorul Buiucani, com.Ghidighici:
str.A.Mateevici - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5.      Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Sihastrului, Schinoasa Deal - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
6.      Chişinău, sectorul Ciocana, com.Coloniţa:
str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Budeşti, Maria Drăgan, Mircea Cel Bătrîn, Stejarilor, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului, Tohatin, Vasile Alecsandri, 31 August - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
7.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Anton Pann 19, Colina Puşkin 4, 8A, Ion Pruncul 2-24, 3, 9, 13, Mitr.Bănulescu Bodoni 20, 9001, 9005, 9006, P.Rareş 33, 35, 37 - în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
8.      Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:
str.Balcani, Doina şi Ion Aldea-Teodorovici, Gratiesti, Luceafărul, Nucarilor, Prieteniei, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
9.      Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Stăuceni:
s.Stăuceni (cons.juridici) - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10.   Anenii Noi:
str.Mărţişor - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bulboaca - în intervalul de timp 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Cobusca Nouă: str.Chişinăului, Cobusca Nouă, Mihai Eminescu, Tineretului  - parţial în intervalul de timp între 09:55 - 17:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Geamăna - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
11.   Basarabeasca:
str.Sadovaea, Trudovaea - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Abaclia: str.Alexei Mateevici, Cogîlinic, Grădinilor, I.Dodică, Independenţei, Livezilor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
12.   Cahul:
s.Huluboaia, s.Tătăreşti - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Iujnoe: str. 70 Let Octeabrea, Capitana Reabchina, Lenin, Molodejnaea, Vîsocaea - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:55, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Pelinei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ursoaia - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
13.   Cantemir:
s.Goteşti - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Hănăşeni, s.Pleşeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Porumbeşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
14.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Vulcăneşti: str.Energheticov, Energheticov str-la, Lenin, Repina str-la, Repnina, Voronţova, Voroşilov, Voroşilov str-la - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:55, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cazaclia: Goricogo str-la, Grigore Cotovschi, Vladimir Maiacovski str-la - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 15:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Congaz: str. 28 Iunie, Alexandr Puşkin, Cebanova, Comsomoliscaea, Fedko, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Jdanov, Kalinin, Kolhoznaia, Komarov, Komarov str-la, Lenin, Lev Tolstoi, Melnicinaea, Melnicinaea str-la, Miciurin, Mihail Frunze, Molodejnaea, Octeabriscaea, Sadovaea, Serghei Kirov, Serghei Lazo, Valentina Tereşcova, Voroşilov - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Congaz: str.Cebanova, Grigore Cotovschi, Sadovaea - în intervalul de timp 14:00 - 15:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Dezghingea: str.Budionnîi, Budionnîi str-la, Lenin, Valentina Tereşcova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
15.   Călăraşi:
s.Bravicea, s.Meleşeni, s.Ţibirica, s.Schinoasa - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bularda, s.Dereneu - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Hogineşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Rădeni - parţial în intervalul de timp între 10:45 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
16.   Căuşeni:
str.Calea Brezoii, Fîntîna Mocanilor, Tineretului, V.Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fîrlădenii Noi, s.Tănătarii Noi, s.Ursoaia Nouă - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Opaci - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sălcuţa - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sălcuţa - în intervalul de timp 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
17.   Cimişlia:
s.Gura Galbenei: str. 1 Mai, Alexandru Donici, Eroilor, Florilor, Gura-Galbenei, Ion Creangă, Ion Soltîs, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Serghei Lazo, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Marienfield - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
18.   Criuleni:
s.Işnovăţ - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Măgdăceşti: str. Calea Liceului, Doina Şi Ion Aldea-Teodorovici, Măgdăceşti, Mitropolit Varlaam, Păcii, Veronica Micle - parţial în intervalul de timp între 11:30 - 13:30, pentru conectarea clientului nou
s.Rîşcova - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
19.   Hînceşti:
s.Ciuciuleni - în intervalul de timp 10:30 - 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Drăguşeni - în intervalul de timp 14:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Horjeşti - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Logăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 -17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Logăneşti - în intervalul de timp 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Mereşeni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Nemţeni - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
20.   Ialoveni:
or.Ialoveni: str.Alexandru cel Bun - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
or.Ialoveni: str.Alexandru Hîjdeu, Aurel David, Cetatea Albă, Ialoveni, Ialoveni str-la, Libertăţii, 27 August - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
or.Ialoveni: str.Basarabia, Entuziaştilor, Fructelor, Izvoarelor - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 oră), pentru lucrări de conectare a branşamentului
s.Dănceni - în intervalul de timp 14:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Mileştii Mici - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Răzeni - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 20:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Văsieni - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
21.   Nisporeni:
s.Bălăureşti, s.Călimăneşti, s.Marinici - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Valea-Trestieni - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
22.   Orhei:
or.Orhei: str. 31 August 1989, Aluniţa, Baladelor, Constantin Brîncuşi, Făguraş, Lăcrămioarelor, Meşterul Manole, Meşteşugarilor, Nistreană, Sfînta Ana, Viorelelor, Zidarilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Orhei: str. 31 August 1989, Constantin Brîncuşi, Meşterul Manole, Mureş, Nicolae Testemiţeanu, Sfînta Ana - în intervalul de timp 10:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Mitoc - în intervalul de timp 10:15 - 11:45, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Peresecina: str.Constantin Negruzzi, Livezilor, Mihai Eminescu, Orheiului, s.Peresecena, Sportivă - în intervalul de timp 15:30 - 17:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Susleni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tabăra - în intervalul de timp 12:45 - 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
23.   Străşeni:
s.Scoreni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Tătăreşti - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:30, pentru conectarea clienţilor noi
 
24.   Ştefan Vodă:
s.Popeasca: str.Cotovschi, I.Creangă, I.Soltîs, Iscra, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:15, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Talmaza: str. 1 Mai, 27 August, 31 August 1989, Alexandr Puşkin, Alexei Mateevici, Anton Macarenco, Biruinţa, Cojedub, Comarova, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Coroleva, Cosmonavtov, Cutuzova, Dubinina, Duca Vodă, Florilor, Gherman Titov, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lomachina, Matrosov, Mihai Eminescu, Mioriţa, Morilor, Pavlova, Pobeda, Prietenia, s.Talmaza, Suvorov, Timireazev, Tinereţii, Traian, Vasile Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Talmaza: str. 27 August, Iurie Gagarin, Izvoarelor, Miciurin, Nistrului, s.Talmaza, Valentina Tereşkova - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
25.   Taraclia:
s.Tvardiţa: str.Dimitrova, Lenin - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
26.   Teleneşti:
s.Văsieni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
14.06.2018