Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marţi, 13 noiembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marţi, 13 noiembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 

  1. Chişinău, sectorul Botanica:

str.Cetatea Albă 2-20, 11-15, Dimineții 28, 37, 41, 51A, 51B, 51V, Liuba Dumitriu 12, 35/1 - în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 

  1. Chişinău, sectorul Botanica, s.Brăila:

str.Ișnovăț, Nucarilor, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Rîşcani:

str.Pajurii 20/3, 28/1,2,3,4; 32, 34, Zimbrului 8-10,10A, 11 - în intervalul de timp între 13:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:

str.Albişoara, Alecu Russo, Alexandru cel Bun, Alexandru Donici, Alexandru Plămădeală, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Carmanov, Cişmelelor, Constantin Stere, Doina şi Ion Aldea-Teodorovici, Dragoş Vodă, Drumul Petricanilor, Dumbravii, Fîntînilor, Florilor, Fructelor, Gratiesti, Gratii Stefan, Gribov, Ioan Vodă, Ion Soltîs, Izvoarelor, Livezilor, Mioriţa, Miron Costin, Mitropolit Petru Movilă, Nicolae Milescu Spătaru, Petricani, Petricani str-la, Prieteniei, Primaverii, Rediului, Salcîmilor, Sf.Treime, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, Veronica Micle, Vladimir Maiacovski, Vladimir Maiacovski str-la - parțial în intervalul de timp între 12:00 - 15:00, pentru conectarea noului PT
 

  1. Anenii Noi:

str. 1 Mai, Acad.Andrei Saharov, Alexandr Puşkin, Boris Glavan, Ceapaev, Cernîşevski, Chişinăului, Comarov, Comarov str-la, Maxim Gorki, Miciurin, Novaea, Păcii, Serghei Koroliov, Suvorov, Tighina, Zagorodnaea, Zarecinaea - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 16:25, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Alexei Şciusev, Alexei Şciusev str-la, Chişinăului, Livezilor, N.Berzarin, Nucarilor, Piaţa 31 Augusta 1989, Prietenie str-la, Suvorov, Uzinelor str-la, Victoriei, Zoia Kosmodemianskaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Chişinăului - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Hîrbovăţul Nou - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mereni: str.Alexandru cel Bun, Cobzarilor, Mereni, Unirii, 1 Mai - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mereni: str.Cucoarelor, Hotinului, Mereni, Mihai Eminescu, Nicolae Costenco, Prieteniei, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Lupu, 8 Martie - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Roșcani - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Şerpeni - în intervalul de timp 12:30 - 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 

  1. Basarabeasca:

s.Başcalia: str.Fîntînilor, Iurie Gagarin, s.Başcalia, Zelionaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Cahul:

s.Brînza: str.Octombrie, 28 Iunie str-la, Crasnova, Iurie Gagarin, Lenin, Octeabriscaea str-la, Valentina Tereşcova, 8 Martie - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:15, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Găvănoasa - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Cantemir:

s.Tartaul - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Comrat (UTA Găgăuzia):

s.Chioselia Mare: str.Budeonnîi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Chiriet-Lunga: str.Comsomolskaia, Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Sadovaea, Serghei Lazo - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Chiriet-Lunga: str.Comsomolskaia, Jdanova, Sadovaea - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 13:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Gaidar: str.A-Gaidarî, Andropova, Drujba, Lesnaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Călăraşi:

s.Bahmut, s.Bahmut st. - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bravicea - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sadova - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vălcineț: str.Alexandru cel Bun, D.Cantemir, Gavriil Muzicescu, Independenței, Ion Neculce, N.M.Spătaru, N.Testemițeanu, P.Rareș, Școlii, Ștefan cel Mare, Tineretului, V.Alecsandri, Vălcineț - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Căuşeni:

str. 28 Iunie, 31 August 1989, Alba Iulia, Alba Iulia str-la, Alexandr Puşkin, Alexandru Donici, Anna Si Alexandru 1 str-la, Anna Şi Alexandru, Bogdan Vodă, Boris Glavan, Botnei str-la, Burebista, Ciocana, Ciocana Mică, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Dacia, Decebal, Doina Şi Ion Aldea-Teodorovici, Dragoş Vodă, Fîntînilor, Fîntînilor str-la, Gheorghe Asachi, Ghidirim A., Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Iurie Gagarin 1 str-la, Livezilor, Malul Ştirbului, Mihai Eminescu 3 str-la, Mihai Eminescu Bd., Mihai Kogălniceanu, Mihai Viteazul, Mihail Lermontov, Mihail Lomonosov, Mioriţa, Miron Costin, Mitropolit Dosoftei, Pavel Tcacenco, Pădurii, Pădurilor, Petru Rareş, Poleanicikin, Preanicov, Renaşterii, Renaşterii 1 str-la, Renaşterii str-la, Stere Constantin, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt 10 str-la, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt 5 str-la, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt 6 str-la, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt 7 str-la, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt 8 str-la, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt 9 str-la, Tighina Şos., Toma Miron, Troada, Troianus, Unirii, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sălcuța - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Cimişlia:

str.Barbu Lăutaru, Dragoş Vodă, Maria Cibotari, Traian, Valul lui Trăian, Vasile Alecsandri str-la - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Gradişte - în intervalul de timp 13:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Ivanovca Nouă 
- în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 

  1. Criuleni:

str. 31 August 1989, Bessarabscaea, Bez Uliţ, Criuleni, Deva, Independenţei, Mihail Frunze, Orgheevscaea, Razesti, s.Bălăbăneşti - parţial în intervalul de timp între 08:05 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Zolonceni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Hînceşti:

str. 31 August, M.Eminescu - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Bobeica, s.Dahnovici - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cioara - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Lăpușna: str. 50 Let Octeabrea, A.Lăpușneanul, Ioana Iakir, str-la Ioana Iakir, I.Gagarin, Pobeda, Sovetov, str-la Sovetov, Șelepukina - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sărata Merșeni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Semionovca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Ialoveni:

s.Costeşti: str.Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Botna, Cetatea Albă, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Costeşti, Decebal, Dimitrie Cantemir, Florilor, Independenţei, Mihai Eminescu, Mihai Kogălniceanu, Mioriţa, Mioriţa-1, Mitropolit Petru Movilă, Moldova, Răzeşu G., Salcîmilor, Sf.Nicolae, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Tineretului, Tineretului-1, Tricolor, Valea Curţii, Vasile Alecsandri, Victoriei, Voloaca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Costeşti: str.Alexandru Ioan Cuza, Baştina, Botna, Brăila str-la, Burebista, Constanţa, Copiilor, Costeşti, D.Sihastru, Furnicarului, Hanul Vechi, Independenţei, Independenţei str-la, Ionaş, Izvoarelor, Libertăţii, Lidia Istrati, Mihai Eminescu, Păcii, Poiana, Sf.Nicolae, Şesul Gîrlei, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Unirii, Unirii str-la, Valea Curţii, Vasile Mereacre, Viilor, Voluntarilor - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Suruceni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Leova:

s.Meşeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tochile-Răducani, s.Tomai - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Nisporeni:

s.Bursuc - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Călimănești - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:45, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciorești - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Orhei:

or.Orhei: str.Căpriana, Ion Inculeţ 1 str-la, Nistreană, Norocului, Slobozia - în intervalul de timp 10:30 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Orhei: str.Constantin Negruzzi, Glavan Boris, Ioana Iakir, Lăpuşneanu, Păcii 
- în intervalul de timp 13:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Orhei: str.Glavan Boris, Constantin Negruzzi, Lăpușneanu, Păcii, Ioana Iakir - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
or.Orhei: str.Nistreană - în intervalul de timp 08:30 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Morozeni - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Slobozia Hodorogea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Teleșeu - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Străşeni:

str. 31 August 1989, 31 August 1989 1 str-la, Alexei Mateevici, Chişinăului Şos., Codrilor, Drumul Chisinaului, Luncilor, Mihai Eminescu, Miron Costin, Morilor str-la, Orheiului, Păcii, Serghei Lazo, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Traian, Vasile Alecsandri, Veronica Micle, Veronica Micle str-la, Victor Crăsescu - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Căpriana - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciobanca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pănășești - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Scoreni - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 

  1. Ştefan Vodă:

s.Carahasani: str. 1 Mai, A.Tabacarea, Alexandr Puşkin, Alexandru Cel Bun, Carl Marx, Ciapaeva, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Lenin, Mihail Frunze, Mira, Molodejnaea, Pobeda, Serghei Lazo, Sovetscaea, Suvorova, Zorile - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Purcari: str.Boris Glavan, Eliberatorilor, Gastelo, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Lenin, Libertăţii, Maxim Gorki, Purcari, Serghei Lazo, Stefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 19:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Talmaza: str. 27 August, Comarov, Duca Vodă, M.Eminescu, Suvorov - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Taraclia:

s.Cairaclia: Alexandr Puşkin str-la, Chirov, Ciapaeva str-la, Comsomoliscaea, Dimitrova, Fontannaea, Grigore Cotovschi str-la, Iurie Gagarin str-la, Lenin, Miciurin str-la, Parcovschii str-la, Pionerschii str-la, Rodnicovîi str-la, s.Cairaclia, Serghei Lazo str-la, Sov.Armii, Suvorova str-la, Taras Şevcanco str-la - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Samurza: str.Chirov, Mihail Frunze - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Teleneşti:

s.Brînzenii Vechi - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
08.11.2018