Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marţi, 12 iunie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marţi, 12 iunie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Anenii Noi:
s.Geamăna - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Ţînţăreni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:55, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2.      Basarabeasca:
s.Abaclia: str.Alexei Mateevici, Cogîlinic, Grădinilor, I.Dodică, Independenţei, Lev Tolstoi, Livezilor, Şcolinaea - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Başcalia: str.Ion Creangă, Mihai Eminescu, Mihai Eminescu, s.Başcalia, Victoria, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Carabetovca: str. 27 August, Chirov, I.Secrieru, Miciurin, Mihail Frunze, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
3.      Cahul:
s.Colibaşi: str.Alexandr Puşkin, Alexei Mateevici, Crasnov, Grănicerilor, Horelor, Ion Creangă, Libertăţii, Mihail Frunze, Octeabriscaea, Octombrie, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Uliţa Mare, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Crihana Veche - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 09:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
4.      Cantemir:
s.Cîşla - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Doina - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Goteşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Porumbeşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
5.      Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Ceadîr-Lunga: str.Karl Marx, Polevaea - în intervalul de timp 13:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Beşghios: str.Lenin, Polevaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Chiriet-Lunga: str.Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Maxim Gorki, Serghei Lazo, Svoboda, Voczalinaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Congazcic: str. 1 Mai, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Mira, Mitula, Molodejnaea, s.Congazcic, Şcolinaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Copceac: str.Alexandr Puşkin, Pobedî, Şciusev Alexei - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 10:15, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Corten: str.Dimitrova, Gheorghi Jucov, Micurina - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
6.      Criuleni
or.Criuleni: str. 31 August 1989, Alexandru cel Bun, Alexandru cel Bun str-la, Gospitalinîi str-la, Miciurin, Moldavschii str-la, Serghei Lazo str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt - în intervalul de timp 13:30 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Criuleni: str. 31 August 1989, Alexandru cel Bun str-la, Sadovaea, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt - în intervalul de timp 11:00 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Boşcana - în intervalul de timp între 08:40 - 10:40, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
7.      Călăraşi:
s.Hirova - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Hogineşti - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Rădeni - parţial în intervalul de timp între 10:45 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
8.       Căuşeni:
str.Calea Brezoii, Hîrtopul, Tineretului, Valea Hîrtopului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
or.Căinari: str.A.Donici, A.Mateevici, C.Negruzzi, Ion Cozmin - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Leuntea, s.Valea Verde - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sălcuţa - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ucrainca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
9.      Cimişlia:
str.Decebal, Mihai Viteazul str-la, Nicolae Milescu Spătaru - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Gura Galbenei: str. 1 Mai, 8 Martie, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Constantin Stamati, Eroilor, Gălbeniţa, Gura Galbenei, Ion Soltîs, Izvoarelor, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Partizanilor, Prieteniei, Primăverii, Păcii, Tineretului, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Troiţcoe: str.Grigore Cotovschi, Molodoi Gvardii, Oleg Coşevoi, Troiţcoie - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
10.      Hînceşti:
s.Buţeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Calmaţui - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cărpineni: str. 31 August 1989, Alexandru Cel Bun, Ceapaev, Codrilor, Mircea Cel Bătrîn, Pădurilor, Pervomaiscaea, Sovetscaea, Svetlîi, Svetlîi str-la - parţial în intervalul de timp între 10:20 - 20:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ciuciuleni - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dahnovici  - în intervalul de timp 13:30 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Drăguşeni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fundul Galbenei - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 12:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Horjeşti - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
11.   Ialoveni:
or.Ialoveni: str.Basarabia, Entuziaştilor, Fructelor, Izvoarelor, 27 August - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 oră), pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Dănceni - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 16:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Gangura - parţial în intervalul de timp între 14:30 - 16:30, pentru conectarea clienţilor noi
s.Moleşti - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Răzeni - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 20:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
12.   Leova:
str. 31 August 1989, Alexei Mateevici, Basarabeanca, Boldeşti-Scaieni, Burebista, Cahului, Cîmpiilor, Columna, Dimitrie Cantemir, Dragoş Vodă, Dudnic, Frumuşica, Gribova, Independenţei, Ion Neculce, Iurie Gagarin, Iurie Gagarin str-la, Liviu Damian, Matei Basarab, Mendeleev, Mendeleev str-la, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Muşatinilor, Nucarilor, Petru Zadnipru, Prieteniei, Rozaliea, Stepelor, Suvorov, Tudor Arghezi, Unirii, Vasile Alecsandri, Victoria - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Ion Luca Caragiale, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
13.   Nisporeni:
str. 9 Mai, Basarabia, C.Stamati, Dacia, Ion Creangă, Ion Soltîs, M.Viteazul, M.Frunze, Petru Movilă, Suveranităţii, Tighina, Toma Ciorbă - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Valea-Trestieni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
14.   Orhei:
s.Ciocîlteni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ciocîlteni - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ghetlova, s.Hulboaca, s.Puţintei, s.Vîprova - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Lucăşeuca - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Morozeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
15.   Străşeni:
s.Sireţi - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Voinova - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
16.   Ştefan Vodă:
s.Carahasani: str.Karl Marx, Grigore Cotovschi, Suvorov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Crocmaz: str.Chirov, Colhoznaea, Comsomoliscaea, Independenţei, Lenin, Maxim Gorki, Miciurin, Mihail Frunze, Mira, Şcolinaea, Serghei Lazo, Sovetscaea, Sportivă, Suvorov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Crocmaz: str.Chirov, Maxim Gorki, Suvorov - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Popeasca: str.Cotovschi, I.Creangă, I.Soltîs, Iscra, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:15, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17.   Taraclia:
s.Albota de Sus: str.Fiodor Idjilov, Iubileinaea, Iurie Gagarin str-la, Mira - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cealîc - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Roşiţa - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sofievca: str.Calinina, Karl Marx, Molodejnaea, s.Sofievca, Timoşenco - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tvardiţa: str. 28 Iunie, Ciapaeva, Comsomoliscaea, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Nikolai Vatutin, Octeabriscaea, Serghei Lazo, Tvardiţa - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
18.   Teleneşti:
s.Căzăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Verejeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
07.06.2018