Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marți 11 decembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marți 11 decembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 

  1. Chişinău, sectorul Centru:

str.I.Soroceanu 73/3, C.Vîrnav 4 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 

  1. Anenii Noi:

str.Arteziană, str-la Arteziană, Comarov, Ioan Iakir, Păcii, Zagorodnaia - parțial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Gura Bîcului - parțial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Hîrbovăț - parțial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Humulești - parțial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mereni: str.B.Glavan, D.Cantemir, Izvoarelor - parțial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Roșcani - parțial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Cahul:

str.Alexei Mateevici, Mihail Frunze, Mircea cel Bătrîn, Republicii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Stroescu, 31 August 1989 - parțial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Chircani - parțial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Găvănoasa - parțial în intervalul de timp între 10:00 - 16:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Giurgiuleşti: str.Molodejnaea - parțial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Luceşti - parțial în intervalul de timp între 13:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Cantemir:

s.Haragîş, s.Şamalia, s.Vişniovca: str.Florilor, Păcii, Teilor, Vişniovca - parțial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Comrat (UTA Găgăuzia):

or.Ceadîr Lunga: str.Boris Glavan, Kuibîșev, Zarecinaia August - parțial în intervalul de timp între 08:30 – 10:00, pentru conectarea noului consumator
or.Ceadîr-Lunga: str.Octombrie, 23 Decembrie, Acaţievaia, Avtomobilistov, Boris Glavan str-la, Cheleş, Cikalov, Drujbî, Dzerjînski, Egor Gaidar, Egor Gaidar str-la, Gheorghi Jucov, Gheorghi Jucov str-la, Iubileinaea, Iubileinaea str-la, Kalinin, Kosîghin, Kuibîşev, Lenin, Maria Slavioglo, Matrosov, Miciurin, Miciurin str-la, Molodejnaea, Octombrie str-la, Oleg Coşevoi, Orehovaea, Persicovaea, Sîrtmaci, Suvorov, Vasilii Jukovski, Vinogradnaea, Vişniovaea - parțial în intervalul de timp între 10:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cioc-Maidan: str.Colhoznaea, Dimova, Grigore Cotovschi, Octeabriscaea, Serghei Lazo - parțial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Călăraşi:

s.Bravicea - parțial în intervalul de timp între 10:00 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Buda - parțial în intervalul de timp între 09:45 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sadova - parțial în intervalul de timp între 10:00 – 14:00, pentru conectarea noului consumator
 

  1. Căuşeni:

str. 31 August, Alba Iulia, M.Eminescu - parțial în intervalul de timp între 09:10 - 17:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sălcuţa - parțial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Tănătari - parțial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ucrainca - parțial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Zaim - parțial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Criuleni:

s.Bălăbăneşti - parțial în intervalul de timp între 08:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ratuș - parțial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Hînceşti:

s.Anini, s.Rusca - parțial în intervalul de timp între 09:50 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bobeica, s.Drăgușeni - parțial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cioara, s.Dancu - parțial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Crasnoarmeiscoe: str.Cicalov, Ioana Iakir, Nahimov, Sovetscaia, Țentralinaia - parțial în intervalul de timp între 13:00 - 15:15, pentru conectarea clienţilor noi
s.Crasnoarmeiscoe: str.Cotovschi, Frunze, Mira, Nahimov, Ogorodnaia, Oleg Coșevoi, Sovetscaia, Sverdlova, Zarecinaia - parțial în intervalul de timp între 10:00 - 12:30, pentru conectarea clienţilor noi
s.Mingir - parțial în intervalul de timp între 09:55 - 17:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Onești - parțial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Sărata Merșeni - parțial în intervalul de timp între 08:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Voinescu - parțial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Ialoveni:

s.Bardar - parțial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Costești: str.Cucorilor, Dacia, Petru Rareș, Costești - parțial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Leova:

or.Leova: str.Grigore Ureche, Grigore Ureche str-la, Livezilor, Mihai Eminescu, Miron Costin - parțial în intervalul de timp între 13:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Leova: str.Independenţei, Ion şi Doina Aldea-Teodorovici, Mihai Eminescu, Mitropolit Varlaam, Nucarilor - parțial în intervalul de timp între 09:00 - 12:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Leova: str.Independenţei, Ion şi Doina Aldea-Teodorovici, Mihai Eminescu, Mitropolit Varlaam, Nucarilor, 31 August 1989 - parțial în intervalul de timp între 09:30 – 12:30, pentru conectarea noului consumator
 

  1. Nisporeni:

str. 9 Mai, Basarabia, Constantin Stamati, Crinilor, Dacia, Fîntînilor, Gheorghe Coşbuc, Ion Creangă, Ion Soltîs, Mihai Viteazul, Mihail Frunze, Mitropolit Petru Movilă, Muşatinilor, Nicolae Testemiţeanu, Renaşterii, Suveranitatii, Tighina, Toma Ciorbă, s.Vărzărești - parțial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Orhei:

s.Biești - parțial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bulăieşti, s.Holercani, s.Mîrzaci, s.Mîrzeşti - parțial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00
s.Camencea - parțial în intervalul de timp între 10:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Piatra - parțial în intervalul de timp între 10:00 – 14:00, pentru conectarea noului consumator
 

  1. Străşeni:

str. 31 August 1989, 31 August 1989 1 str-la, Alexei Mateevici, Chişinăului Şos., Codrilor, Drumul Chişinăului, Ioana Iakir, Luncilor, Mihai Eminescu, Miron Costin, Morilor str-la, Orheiului, Păcii, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Traian, Unirii, Vasile Alecsandri, Veronica Micle, Veronica Micle str-la, Victor Crăsescu, s.Făgureni - parțial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ciobanca - parțial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Tătăreşti - parțial în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Ştefan Vodă:

s.Cioburciu: str. 1 Mai, 28 Iunie, B.Glavan, Calinin, Cernova, Lenin, S.Lazo, Ștefan cel Mare, Cotovschi - parțial în intervalul de timp între 08:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Copceac: Benderscaea str-la, Dzerjinscogo, Lesnaea, Livezilor, Octeabriscaea, Severnaea, Sov.Armii - parțial în intervalul de timp între 09:20 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Purcari: str.Maxim Gorki, Purcari - parțial în intervalul de timp între 09:10 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Tudora: str.Iurie Gagarin, Matrosov, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Nistreană, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasilii Ceapaev, Volgogradscaea - parțial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Volintiri: str.Basarabeană, Ucraineană - parțial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Taraclia:

str.Nicolai Pirogov, Octeabriscaea, Veaceslav Cara - parțial în intervalul de timp între 14:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Octeabriscaea, Stepnaia, Taraclia, Veaceslav Cara - parțial în intervalul de timp între 09:30 - 14:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Teleneşti:

s.Ineşti - parțial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Sărătenii Vechi, s.Zahareuca - parțial în intervalul de timp între 12:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
07.12.2018