Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 9 iulie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 9 iulie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
str.Minsk 33A, Plaiului 6-8, 18, 28-50, 11-35, str-la Plaiului 5, Riga 1-7, 17, 10-38, Talin 13 - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
2.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.A.Şciusev 90, 97, Dm.Cantemir 5, M.Cibotari 6, 8, M.Kogălniceanu 70, 76, 80, 85, Mitr.Bănulescu Bodoni 11, 17, N.Iorga 7-13, 14-18, 18/1 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Ghioceilor 1, Gr.Alexandrescu 4, 7, 15, 999 - în intervalul de timp între 11:00 - 13:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.N.Iorga 9 - în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
3.      Chişinău, sectorul Centru:
str.Valea Dicescu 91, 93, 95, 97, 97A, 99, 99A, şos.Hînceşti 40, 40A, 40V, 42, Mitr.Gurie Grosu 14 - în intervalul de timp între 08:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
4.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.A.Doga 21 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.A.Doga 27A - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Acad.A.Saharov 1, 3, 11/1, Braniştii 5/2, 5/3, 5/4, 5/5, 5/6, 7/1, 7/2, 7/3, 7/4, 9/1, 9/2, N.Dimo 7, 9/1, 11, 11/1, 12, 14 - în intervalul de timp între 12:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5.      Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Hulboaca:
str.Constantin Negruzzi, Ion Vatamanu, Mihai Eminescu, Sfînta Vineri, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
6.      Anenii Noi:
str.Chişinăului, Ozernaia - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.Nucarilor, Victoriei, str-la Prieteniei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Bulboaca - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cobusca Veche - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ruseni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
7.      Basarabeasca:
s.Abaclia: str. 31 August 1989, Independenţei, Ion Iachir, Ion Secrieru, Mihail Frunze, Spitalului - în intervalul de timp 11:00 - 12:45, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Abaclia: str.Alexei Mateevici, Cogîlinic, Grădinilor, I.Dodică, Independenţei, Lev Tolstoi, Livezilor, Şcolinaea - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sadaclia: str. 31 August 1989, Cogîlnic, Grigore Cotovschi, Vasile Alecsandri, Voczalinaea, Zelionaia, Şcolinaea - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
8.      Cahul:
s.Pelinei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
9.      Cantemir:
str. 31 August 1989, Alexei Mateevici, Basarabia, Bucuria, Busuioc, Combatanţilor, Doinelor, Garaji, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Livezilor, Mihai Eminescu, Muncii, Nicolae Testemiţeanu, Sănătăţii, Ştefan Vodă, Tamara Ciobanu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cania - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cociulia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
10.   Comrat (UTA Găgăuzia):
str.Alexandr Puşkin, Dimitrov, Dnestrovsk, Dostoevski, Grigore Cotovschi, Komarov, Lenin, Malinovschi, Moscova, Pobeda, Şueanţeva - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Vulcăneşti: str. 1 Mai, Cahul, Crupscoi, Orehovaea, Polevaea, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt s-la, Tanchistov, Tanchistov str-la, Tihaea, Zoia Kosmodemianskaea - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Congazcic: str. 1 Mai, 1 Mai str-la, Grigore Cotovschi, Mitula, Şcolinaea, Serghei Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Gaidar: str.A-Gaidarî, Bejenarea, Gagauza, Gaidar, Lenin, Mihail Lomonosov, Molodejnaea, Motoglo, Nikolai Vatutin, Serghei Lazo, Serghei Lazo, Stepnaea, Zarecinaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Gaidar: str.Nikolai Vatutin, Stepnaea, Zarecinaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Joltai: str.Grigore Cotovschi, Maxim Gorki, Miciurin, Sverdlova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
11.   Călăraşi:
s.Rădeni - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 19:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Seliştea Nouă: str.Ştefan cel Mare, B.Glavan, Călăraşilor, Miciurin, Tineretului, Vinogradnaia, Zavodscaia - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sipoteni: str. 31 August 1989, Alexei Mateevici, Chişinăului, Dimitrie Cantemir, Gloria, Gloriea, Învăţătorilor, Miron Costin, Sipoteni, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tochile - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 16:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vărzăreştii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 16:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
12.   Căuşeni:
or.Căuşeni: str.Burebista, Calea Ştefaneştilor, Dacia, Decebal, Mioriţa, Troada, Troianus  - în intervalul de timp 09:00 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Ciufleşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Plop-Ştiubei - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Săiţi - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
13.   Cimişlia:
s.Hîrtop - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ivanovca Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
14.   Criuleni:
s.Corjova - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:45, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Măgdăceşti: str.Alexandru cel Bun, Măgdăceşti, Tudor Arghezi - în intervalul de timp 10:00 - 15:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Ohrincea - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Porumbeni: str.Florilor, Nicolae Sulac, Pinilor, Porumbeni, Salcîmilor - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
15.   Hînceşti:
s.Bobeica, s.Dahnovici, s.Drăguşeni, s.Stolniceni - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cărpineni: str.A.Donici, Ştefan Vodă, Biruinţa, B.P.Hajdeu, B.Glavan, Botanica, Calinin, Independenţei, Ion Creangă, Gagarin, Leovscaia, M.Gorikii, M.Frunze, Molodejnaia, Morozov, Ogorodnaia, Oleg Coşevoi, Pervomaiscaia, Sverdlova, Tcacenco, Zorile - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Crasnoarmeiscoe: str.Comsomoliscaia, Cotovschi, Soltîs, Lenin, Ogorodnaia, S.Lazo, Ţentralinaia - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Drăguşenii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mereşeni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Nemţeni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Stolniceni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
16.   Ialoveni:
str. 27 August str-la, Cetatea Albă, Chilia, Hotinului, Ialoveni, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Veniamin Zarzăr, 27 August - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Alexandru Hîjdeu, Aurel David, Cetatea Albă, Ialoveni, Ialoveni str-la, Libertăţii, 27 August - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Barbu Lăutaru, Basarabia, Carpaţilor, Chilia, Cişmelelor, Constantin Sterea, Dacia, Dragoş Vodă, Dumbrava Roşie, Grigore Vieru, Ialoveni, Ioan Vodă Cel Viteaz, Ion Creangă, Ion Soltîs, Ion Soltîs str-la, Işnovăţ, Iurie Gagarin, Livezilor, Livezilor str-la, Luceafărul, Luceafărul str-la, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Nicolae Testemiţeanu, Salcîmilor, Sănduţa Petru 2 str-la, Sănduţă Petru, Ştefan Neaga, Ştefan Neaga 2 str-la, Ştefan Neaga 3 str-la, Ştefan Neaga 1 str-la, Ştefănucă Petru, Vasile Alecsandri, Victoria - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Costeşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Suruceni - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Văratic - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
17.   Leova:
s.Cuporani, s.Tigheci - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
18.   Nisporeni:
str.Doinelor, M.Kogîlniceanu, Luceafărul, Viilor - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bălăureşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Boldureşti, s.Brătuleni, s.Cîrneşti - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Iurceni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Valea-Trestieni - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 20:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
19.   Orhei:
str. 31 August 1989, Aluniţa, Baladelor, Constantin Brîncuşi, Făguraş, Lăcrămioarelor, Meşterul Manole, Meşteşugarilor, Nistreană, Sfînta Ana, Viorelelor, Zidarilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

 
20.   Străşeni:
s.Sireţi - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Zubreşti - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
21.   Ştefan Vodă:
s.Olăneşti: str. 31 August, Basarabiei, Străjerilor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Popeasca: str.B.Glavan, Ion Creangă, Iscra, Livezilor, S.Lazo, Suvorov - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 19:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Volintiri: str.Sf.Gheorghe, Traian - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
22.   Taraclia:
s.Cairaclia: str.Comsomoliscaea, Sov.Armii - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
04.07.2018