Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 3 decembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 3 decembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 

  1. Chişinău, sectorul Buiucani:

str.Calea Ieșilor 26, 57/2, 57/3, 59, 59/1, 59/2, 59/3, 59/5, 59/6, 61, 61/1, 61/2, 61/4, 61/5, 61/6 - în intervalul de timp între 11:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Calea Ieșilor 28/1, 30, Ion Pruncul 19, Pietrăriei 19, 19/1, 19/3, 21A, str-la Pietrăriei 19 - în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Vatra:

str.Constructorilor 12, Ion Pruncul 2, 8/1, 9001, 9002, 9006, Pietrăriei 1, 19, 19/3, 19/4 - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Chişinău, sectorul Buiucani, s.Dumbrava:

str.Bot Mihai, Drumul Vilelor, Durlesti, Fîntînilor, Frumoasa, Igor Vieru, Ioan Botezătorul, La Rascruce, Maria Cibotari, Mihail Sadoveanu, Mitropolit Petru Movilă, Prieteniei, Rarestii, Sfîntul Gheorghe, Teilor, Vierul, Zavoiului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:

str.Calea Ieșilor 28/1, 30A, Trușeni 9999 - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Chişinău, sectorul Centru:

str.A.Hîjdeu 73-75, 104-110, Cahul 9-39, 16-26, Galbena 1-3, 2-8, Gr.Ureche 58-70, 67-73, Sîrbească 7A, Șipotelor 2, Țirilson Rabbi 2, 3, 17-21, Vlăhuță Alexandru 1-21, 10-38 - în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.Aleea Gării 36, 37, Iurie Gagarin 7, 9, 13, Piața Gării 2, Tiraspol 4, 6 - în intervalul de timp între 08:55 - 21:15, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Armenească 48, 51, 51A, 53, 54, Mitr.Varlaam 63, 65, Ștefan cel Mare 124A, V.Alecsandri 78 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Ciocana:

str.Mircea cel Bătrîn 27/6, 29/1, 29/2, 29/3, 29/5, M.Sadoveanu 32/3, 32/5, 34/2, 57 - în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 

  1. Chişinău, sectorul Rîşcani:

bd.Moscova 20 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Albișoara 76/1, 72/2, 72/3, Cramei 22, str-la 1 Cramei 11, str-la 3 Cramei 4, 16-30, 9-15, I.Zaichin 64-84, Movila lui Burcel 5-9, 23-51 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Dumitru Rîșcanu 6, 8 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Pajurii 20/3, 28/1,2,3,4, 32, 34, Zimbrului 8-10,10A, 11 - în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Ciorescu:

str.Tineretului, S.Lazo, Artelor, M.Frunze, str. și str-la Bucuria - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:

str.Cheorghe Coşbuc, Dimitrie Cantemir, Gratii Stefan, Iurie Gagarin, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Ştefan cel Mare şi Sfînt, 31 August - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Anenii Noi:

str. 1 Mai, Acad.Andrei Saharov, Alexandr Puşkin, Boris Glavan, Ceapaev, Cernîşevski, Comarov, Comarov str-la, Maxim Gorki, Miciurin, Novaea, Păcii, Serghei Koroliov, Suvorov, Tighina, Zagorodnaea, Zarecinaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str. 1 Mai, Alexandr Puşkin, Miciurin, Parcului, Suvorov, Zarecinaea - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bulboaca - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Delacău - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Hîrbovăț - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mereni: str. 8 Martie, Cucoarelor, Hotinului, Ștefan cel Mare, V.Lupu, Prieteniei, M.Eminescu - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mereni: str.Alexandru cel Bun, Cobzarilor, Mereni, Unirii, 1 Mai - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mereni: str.B.Glavan, D.Cantemir, Izvoarelor - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Roșcani - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Cahul:

s.Chircani - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Colibaşi: str.Octombrie, 1 Mai, Alba Iulia, Alexandr Puşkin, Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Bez Uliţ, Bisericii, Caişilor, Costache Negruzzi, Crasnov, Dimitrie Cantemir, Fraţii Timofei, Grădinilor, Grănicerilor, Horelor, Ion Creangă, Ivan Zaikin, Libertăţii, Liniştită, Mihail Frunze, Nouă, Octeabriscaea, Pobedî, Prietenia, Prut, Recea, Serghei Lazo, Suvorova, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Troian, Uliţa Mare, Vasile Alecsandri, Viilor, Vinogradnaea - parţial în intervalul de timp între 08:20 - 09:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Colibaşi: str.Octombrie, 1 Mai, Alba Iulia, Alexandr Puşkin, Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Bez Uliţ, Bisericii, Caişilor, Costache Negruzzi, Crasnov, Dimitrie Cantemir, Fraţii Timofei, Grădinilor, Grănicerilor, Horelor, Ion Creangă, Ivan Zaikin, Libertăţii, Liniştită, Mihail Frunze, Nouă, Octeabriscaea, Pobedî, Prietenia, Prut, Recea, Serghei Lazo, Suvorova, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Troian, Uliţa Mare, Vasile Alecsandri, Viilor, Vinogradnaea - parţial în intervalul de timp între 18:10 - 19:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Colibaşi: str.Octombrie, Alexei Mateevici, Libertăţii, Octeabriscaea, Prut, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Uliţa Mare, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Moscovei - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Slobozia Mare: str.Cireşilor, Ion Creangă, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Uliţa Mare - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Zîrneşti - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Cantemir:

s.Tartaul - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Comrat (UTA Găgăuzia):

str.Fedko, Gavriliuc, Grigore Cotovschi, Pobeda, Serghei Tiulenin, Şevţov - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Dezghingea: str.Butuca, Chesea, Ciachira, Dzerjinscogo, Gherţena, Grigore Cotovschi, Lenin, Lev Tolstoi str-la, Matrosov, Mihail Frunze, Mihail Şolohov, Mihail Tuhacevski, Molodejnaea, Oziornaia, Pobeda, Serghei Lazo, Suslova, Sverdlova, Tretiacov, Zaica str-la - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Călăraşi:

str.M.Kogîlniceanu - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Vălcineț: str. 1 Mai, 27 August, 31 August 1989, 8 Martie, 9 Mai, Alecu Russo, Alexandru Cel Bun, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Aron Pumnul, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bogdan Vodă, Ciprian Porumbescu, Codrilor, Constantin Negruzzi, Cuza-Vodă, Dacia, Dimitrie Cantemir, Dragoş Vodă, Fîntînilor, Gavriil Musicescu, Independenţei, Ion Neculce, Iurie Gagarin, Livezilor, Luceafărul, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Miron Costin, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Păcii, Petru Rareş, Rădi, S.Vălcineţ, S.Velicogo, Şcolii, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Ştefan Neaga, Timoşenco, Tineretului, Titu Maiorescu, Traian, Trandafirilor, Valentina Tereşcova, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Victoriei, Volcineţ - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Căuşeni:

s.Chircaieștii Noi - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciuflești - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Opaci - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Cimişlia:

s.Cenac - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Gradişte - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mereni - în intervalul de timp 11:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Mihailovca: str.Constantin Negruzzi, Eminescu M., Grădinilor, Ion Creangă, Ion Soltîs, Tinereţii - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Satul Nou - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Suric - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Topala - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Criuleni:

s.Bălăbăneşti - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Zolonceni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Hînceşti:

str. 31 August 1989, Cogîlnic, Cuza-Vodă, Gheorghe Coşbuc str-la, Mihalcea Hîncu, Nicolai Gogol, Petru Zadnipru, Pluguşorul, Toma Ciorbă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciuciuleni - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Leușeni Vama - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mereșeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mingir - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 19:15, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sărata Merșeni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Stolniceni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Voinescu - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 

  1. Ialoveni:

s.Bardar - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Nisporeni:

s.Iurceni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vărzărești: str. 31 August, D.Cantemir, G.Enescu, Mușatinilor, Trandafirilor, Unirii, Vărzărești - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 

  1. Orhei:

str.Chișinăului, N.Dimo, V.Lupu, V.Mahu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Biești - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ghetlova, s.Noroceni - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Lucășeuca, s.Seliște - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Puțintei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Străşeni:

s.Ciobanca - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
 

  1. Ştefan Vodă:

s.Brezoaia: str.Comsomoliscaia, Jîrnovaia, Lenin, Molodejnaia, Nadrecinaia - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cioburciu: str. 1 Mai, 28 Iunie, B.Glavan, Calinin, Cernova, Lenin, S.Lazo, Ștefan cel Mare, Cotovschi - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Slobozia: str.A.Șciusev, Iujnîi, V.Raisa, S.lazo, Ștefan Vodă - parţial în intervalul de timp între 12:30 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Slobozia: str.D.Cantemir, Miciurin, Ștefan Vodă, Tinereții, Vostocinaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Slobozia: str.Miciurin, ȘM.Frunze, Tinereții, Vostocinaia - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 

  1. Taraclia:

s.Roşiţa - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sofievca: str.Timoşenco - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 

  1. Teleneşti:

s.Codru Nou - în intervalul de timp 09:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Ineşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
28.11.2018