Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 21 mai 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 21 mai 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
bd.Dacia 60, str.Aeroport 9003 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Munceşti 782/2 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2.      Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Anatol Corobcianu, Băcioi, Chişinăului, Druţă Ion, Independenţei, Serelor - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Basarabiei, Chiochiu Afanasie, Cireşilor, Constanţa, Grădinilor, Mioriţa, Pavel Bechet, Tamara Ciobanu, Tineretului, Valea Trandafirilor, Vasile Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
3.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Alba Iulia 196, 196/1, 196/2, 196/3, 198, 200, 200/1, 200/3, 200/4, 200/5, 200/5J, L.Deleanu 1, 1/1, 2, 3, 3/1, 3/2, 3/3, 3/5, 3/7, 5, 5/5, 5/6, 34/1 - în intervalul de timp între 11:00 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Alexandru cel Bun 113, 117, 126, 146-148, 144A, Columna 146, I.Zaikin 12, 14, S.Lazo 21-27, 50, Sfatul Ţării 32, 34, 67/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.V.Coroban 1-37, 2-32, N.Bălcescu 1-23, 2-32, Suceviţa 11/1, 11A, 13, 15, Virtuţii 1-13, 2-6 - în intervalul de timp între 08:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
4.      Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Calea Unirii, Calea Unirii 1 str-la, Calea Unirii 2 str-la, Calea Unirii 3 str-la, Rezistentei, Rezistentei 1 str-la, Rezistentei 2 str-la, Vovinteni, Vovinteni 3 str-la - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5.      Chişinău, sectorul Centru:
str.A.Crihan 1-9, 2-10, Dîmbului 27-39, 28-54, Lacului 1-27, 6-22, 32, str-la Parcului 47, Valea Dicescu 4-42, 5-25 - în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru 1 oră, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
6.      Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Vieru 43/3, 49A, 53/3, 54, 55, 55/1,2 - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
7.      Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Cărămidarilor 23-79, 56-94, L.Rebreanu 38/1, Movileni 1-51, 2-32, Sf.Paraschiva 9-27, Uzinelor 75 - în intervalul de timp între 09:20 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Igor Vieru 14/2 - în intervalul de timp între 10:00 - 13:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
8.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.A.Doga 2-14, 7-17, 26, 2/1, str-la A.Doga 11/1, 13/1, 13/4, 13/6, Calea Moşilor 17; 2 str-la Circului 2; 3 str-la Circului 2/1, Corneşti 7-17, 16-22, bd.Gr.Vieru 33, Pietrăriei 3-23, 4-24; 2 str-la Pietrăriei 25, 33, str-la Pietrăriei 3-43, 4-28, bd.Renaşterii Naţionale 7, 12 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.Buna Vestire 1-11, 2-10, Colina Puşchin 5-27, 6-32, Moara Roşie 5, 4/2, 2/3, P.Rareş 28/1, 39/1, Z.Arbore 8, 9, 10 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.Gh.Madan 87/4 scara 1,2 - în intervalul de timp între 09:30 - 12:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Gh.Madan 87/4 scara 3-6 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Matei Basarab 5/1, 5/2, 5/3, 5/4, 5/5, bd.Moscova 20, 20/2, 20/3, 20/4, 20/6 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
9.      Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Hulboaca:
str.Canna I., Constantin Negruzzi, Maria Drăgan, Mihai Eminescu, Sfînta Vineri, Ştefan Cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, 31 August - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
10.   Anenii Noi:
str.Chişinăului, Ozernaia, s.Ruseni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chirca - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Delacău - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Floreni - parţial în intervalul de timp între 11:50 - 13:50, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mereni - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mirnoe, s.Balmaz, s.Troiţa Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:55, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Puhăceni - parţial în intervalul de timp între 12:10 - 14:10, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
11.   Basarabeasca:
str. 28 Iunie, Iujnaea, Octeabriscaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 10:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
12.   Cahul:
or.Cahul: str.Doinelor, Fraţii Jderi, Ilia Repin, P.Rumeanţev, Republicii, Vasile Lupu - în intervalul de timp între 16:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Baurci-Moldoveni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Giurgiuleşti: str.Independenţei, Mihail Koţiubinschi, s.Djurjulesti, Sadoveanu Mihail - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Huluboaia, s.Tătăreşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Zîrneşti - parţial în intervalul de timp între 14:30 - 15:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
13.   Cantemir:
s.Cania - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ciobalaccia - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Haragîş - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ţiganca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
14.   Comrat (UTA Găgăuzia):
str.Alexandr Puşkin, Cikalov, Lenin, Osvobojdenie, Pobeda, Taras Şevcenco, Tkacenko str-la - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
or.Vulcăneşti: str.Lenin, Mihail Frunze - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 16:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cazaclia: str.Iurie Gagarin, Lenin, Ogorodnaea - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cazaclia: str.Miciurin, Sadovaea, Serghei Lazo - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Etulia: str.Comarova, Lenin, Molodejnaea - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 12:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
15.   Călăraşi:
s.Răciula - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:40, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ţibirica - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
16.   Căuşeni:
or.Căinari: str.Căinari, Cîmpurilor, Decebal, Prieteniei, Vladimir Coliban, Ştefan Vodă - în intervalul de timp între 13:30 - 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Chircăieşti - parţial în intervalul de timp între 11:30 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ciufleşti - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cîrnăţeni - în intervalul de timp între 16:45 - 18:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Sălcuţa - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Tănătarii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Zaim - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
17.   Cimişlia:
s.Suric - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Troiţcoe: str.Lenin, Maxim Gorki, Molodoi Gvardii, Oleg Coşevoi, Sovetscaea, Troiţcoie - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
18.   Criuleni:
s.Maşcăuţi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Mălăieştii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Slobozia-Duşca - în intervalul de timp între 13:00 - 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Steţcani - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
19.   Hînceşti:
str.Alexandru cel Bun, Demnitatea, Industrială, Ion Luca Caragiale, M.Drăgan - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cărpineni: str.Alexandru cel Bun, Ceapaev, Gemenilor, Independenţei, Mircea cel Bătrîn, Pobeda, 31 August, Codrilor, Independenţei, Lomonosov, Pădurilor, Pervomaiscaia, S.Lazo, Sovetscaia, Svetlîi, str-la Svetlîi - parţial în intervalul de timp între 10:20 - 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Căţeleni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Crasnoarmeiscoe: str.Boris Glavan, Cicalova, Comsomoliscaea, Ion Soltîs, Lenin, Lesnaea, Nicolai Pirogov, Ogorodnaea, Oziornaia Str-La, Pervomaiscaea, Serghei Lazo, Stepnaea, Sverdlova, Ţentralinaea, Vinogradnaea - parţial în intervalul de timp între 10:10 - 18:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ivanovca - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pervomaiscoe - parţial în intervalul de timp între 10:10 - 18:10, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sofia - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
20.   Ialoveni:
str. 27 August, 27 August Str-La, Alecu Russo, Alexandru Cel Bun, Alexandru Donici, Alexandru Hîjdeu, Arborilor, Arţarilor, Aurel David, Basarabia, Bucuriei, Căpriana, Carpaţilor, Cetatea Albă, Chersăcelului, Chilia, Codru, Constantin Stamati, Crîngului, Decebal, Doina, Entuziaştilor, Frasinilor, Fructelor, Gheorghe Asachi, Grădinilor, Grădinilor str-la, Ialoveni, Ialoveni str-la, Ismail, Izvoarelor, Libertăţii, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Miron Costin, Mitropolit Petru Movilă, Mugurel, Mugurel str-la, Nistru, Petru Rareş, Petru Zadnipru, Sfînta Vineri, Spartac, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tricolorului, Tudor Vladimirescu, Valea Crucii, Valea Trandafirilor, Veniamin Zarzăr, Voluntarilor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Albinuţa, Bujorilor, Ghiocel, Hîrtop, Ion Aldea-Teodorovici, Iurie Gagarin, Macilor, Mărţişor, Speranţa, Toporaşilor, Viilor, Viilor str-la - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dănceni - în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Dănceni - parţial în intervalul de timp între 11:30 - 14:30, pentru conectarea clienţilor noi
s.Horodca - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mileştii Mici - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Puhoi - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
21.   Leova:
s.Borogani - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
22.   Nisporeni:
s.Călimăneşti, s.Marinici, s.Heleşteni, s.Şişcani - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciuteşti, s.Valea-Nîrnovei, s.Selişte, s.Păruceni - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 19:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
23.   Orhei:
s.Chiperceni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mitoc - în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Susleni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
24.   Străşeni:
s.Bucovăţ: str.Maria Magdalena, S.Lazo, V.Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Negreşti - în intervalul de timp între 11:30 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Tătăreşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
25.   Ştefan Vodă:
s.Cioburciu: str. 1 Mai, 28 Iunie, Alexandr Puşkin, Boris Glavan, Calinina, Cecvora, Cernova, Chirov, Cioburciu, Comsomoliscaea, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Lenin, Maxim Gorki, Miciurin, Molodejnaea, Novaea, Păcii, Serghei Lazo, Şesului, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Suvorovo, Tineretului, Zinina - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Purcari: str.Boris Glavan, Eliberatorilor, Gastelo, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Lenin, Libertăţii, Maxim Gorki, Purcari, Serghei Lazo, Stefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Talmaza: str. 1 Mai, Alexandru Donici, Constantin Negruzzi, Tinereţii - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
26.   Taraclia:
str.Karl Marx, Pervomaiscaea, Serghei Kirov, Suvorov, Vodoprovodnaea, Voroşilov, Zavodscaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
27.   Teleneşti:
s.Brînzenii Vechi - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ţînţăreni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ţînţăreni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:30
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
16.05.2018