Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că joi, 5 aprilie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că joi, 5 aprilie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1.      Chişinău, sectorul Botanica:
str.Botanica Veche 5-39, 51, 57, 8, 8/2, Cernăuţi 3, Poamei 5, 5/1, 7, 9, 11, 15/1, 17, Pompierilor 16A, Sarmizegetusa 18, 18/3, 33/2, 35, 48/8 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
2.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.31 August 1989, Acad.Sergiu Rădăuţanu, Burebista, Costache Conache, Cuza-Vodă, Fintina Schinului, Hotin, Hotin str-la, Independenţei, Mihail Frunze, Plaiului, Plaiului str-la, Renaşterii, Serghei Lazo, Suveranitatii, Tineretului, Unirii - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Bogdan Vodă, Bogdan Vodă str-la, Chişinăului, Decebal, Grigore Ureche, Livezilor, Serghei Lazo, Soltana, Teilor, Viilor, Vîlcelei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
3.      Chişinău, sectorul Botanica, s.Dobrogea:
str.Alexandru Donici, Chişinăului, Decebal, Dimitrie Cantemir, Florilor, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Salcîmilor, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului, Tineretului str-la, Viitorului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4.      Chişinău, sectorul Ciocana:
str. Cărămidarilor 23-79, 56-94, 59, 41, L. Rebreanu 38/1, 22-38, 31, 49-125, Movileni 1-51, 2-32, Sf. Paraschiva 9-27, 22, Uzinelor  75 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
5.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Arhanghelul Mihail 30, 36/3, 36A, 55/1, Bogdan Petriceicu Haşdeu 4-32, 5-27, 49, 17/1, 27/1, 10A, 15A, 25A, 27A, Buna Vestire 1-19, 2-10, Colina Puşkin 5-27, 6-32, Moara Roşie 1-23, 2-22, Movila lui Burcel 7, P.Rareş 28/1, 39/1, Zamfir Arbore 6, 8, 9, 10 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.A.Puşkin 35 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.M.Basarab 5/3 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
6.      Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Goianul Nou:
str.Alexandru Donici, Gloriei, Goianul Nou, Luceafărul, Mihai Eminescu, Pădurilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Alexandru Donici, Goianul Nou, Tineretului, V.Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 13:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
7.      Anenii Noi:
str.Anina, Ion Soltîs, Morilor, Nicolae Sulac, Voievozilor, Zimbrului - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Chirca - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Cobusca Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:55 - 17:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Geamăna - în intervalul de timp între 09:20 - 11:20, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Hîrbovăţ - în intervalul de timp între 09:40 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mereni: str.31 August 1989, Alexandru cel Bun, Cobzarilor, Ion Creangă, Mereni, Prieteniei, Speranţei - în intervalul de timp între 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Puhăceni - în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
8.      Basarabeasca:
or.Basarabeasca: str.28 Iunie, Karl Marx - în intervalul de timp între 09:00 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Basarabeasca: str.Chişinăului, Trudovaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Başcalia: str.Mihai Eminescu, s.Bascalia, Victoria, Viilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt - în intervalul de timp între 11:00 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
9.      Cahul:
s.Burlacu - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10.   Cantemir:
s.Baimaclia - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Lărguţa - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
11.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Vulcăneşti: str.Fructovaia, Severnaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Svetlîi: str.28 Iunie, Iubileinaia, Gagarin, Lenin, M.Gorikii, Molodejnaia - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tomai: str.1 Mai, 28 Iunie, Alexandr Puşkin, Chirov, Cuibîşeva, Grigore Cotovschi, Lenin, Lesnaea, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Mihail Lomonosov, Novaea, Octeabriscaea, Priozernaea, Şcolinaea, Serghei Lazo, Sovetscaea, Sverdlova, Tomai - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:45, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
12.   Călăraşi:
s.Hirova - în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ţibirica - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
13.   Căuşeni:
str.A.Şciusev, A.Mateevici, D.Cantemir, M.Eminecsu, str-la Păcii - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Baimaclia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Cîrnăţeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Hagimus - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
14.   Cimişlia:
s.Gura Galbenei: str.8 Martie, Florilor, Primăverii, Ştefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Hîrtop - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
15.   Criuleni:
s.Holercani - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
16.   Hînceşti:
or.Hînceşti: str.Alecu Russo, Constantin Stamati, Ion Dumeniuc, Iurie Gagarin, Lev Tolstoi, Nicolai Nekrasov, prof.Ion Dumeniuk, Sleahul Meresenilor, Teilor, Teilor str-la, Tricolorului, Ştefan cel Mare şi Sfînt str-la - în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Hînceşti: str.Alexandru cel Bun, Demnitatea, Industrială - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Ciuciuleni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mireşti - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Negrea - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru renovarea LEA
s.Pogăneşti - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
17.   Ialoveni:
or.Ialoveni: str.Alexandru Cel Bun, Basarabia, Cetatea Albă, Ioan Vodă Cel Viteaz, Ismail, Libertăţii, Mihail Frunze, Mitropolit Petru Movilă, Valea Trandafirilor - în intervalul de timp între 10:00 – 17:00 (1 oră), pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Ialoveni: str.Betania, Gr.Vieru, Moldova, Ialoveni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 oră), pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
18.   Leova:
s.Cîzlar - în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cîzlar - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
19.   Nisporeni
s.Vărzăreşti - în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
20.   Orhei:
or.Orhei: str.Ciobanu Tamara, Constantin Negruzzi, Ioana Iakir, Privighetorilor, Roman Tudose, Vasile Lupu, Vladimir Copоl - în intervalul de timp între 08:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ciocîlteni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Furceni - în intervalul de timp între 12:00 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Jeloboc - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Peresecina: str.31 August 1989, Alexandru Donici, Alexandru Plămădeală, Constantin Stamati, Fîntînilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Miron Costin, Petru Rareş, Pionerilor, S.Peresecena, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tcacenco, Tineretului - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Piatra - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Selişte - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
21.   Străşeni:
str.Şota Rustaveli, Liviu Deleanu, M.Lomonosov, V.Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru reconstrucţia liniei electrice aeriene
s.Căpriana - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cojuşna: str.A.Russo, Alexandru cel Bun, P.Codreanu, Constructorilor, Copiilor, Gr.Vieru, Ion Creangă, M.Viteazul, Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cojuşna: str.C.Negruzzi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cojuşna: str.Florilor, Gr.Vieru, R.Lomatdze, M.Viteazul, Sireţcaia, V.Cupcea - parţial în intervalul de timp între 14:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Lozova - în intervalul de timp între 14:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
22.   Ştefan Vodă:
s.Talmaza: str.27 August, 31 August 1989, Anatolie Sîrghi, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Nistrului, s.Talmaza, Vasile Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
23.   Taraclia:
str.Bulgară, Cooperativnaea, Karl Marx, Lenin, Matrosov str-la, Panov, Polevaea, Taraclia, Vasilii Ceapaev, Vasilii Ceapaev str-la - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Cairaclia: str.Dimitrova, Cotovschi, Gagarin, Lenin, Sov.Armii - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
24.   Teleneşti:
s.Băneştii Noi - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Codru Nou - în intervalul de timp între 11:30 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ordăşei - în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Scorţeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
02.04.2018